"טראמפ ירשום עצמו בספר הזהב"

הכנסת קיימה אתמול דיון בהצעה לסדר בנושא "כוונתו של נשיא ארצות-הברית להעביר את השגרירות לירושלים".

השר יריב לוין השיב להצעה בשם הממשלה ואמר: "אם אכן נתבשר היום בבשורות טובות מהדברים של נשיא ארה"ב, בסופו של דבר ההכרה הבין לאומית בעובדה ההיסטורית הפשוטה בוא תגיע. ההכרה של ארה"ב בוודאי תהיה יום היסטורי. זה הישג עצום. כנראה שנתניהו ידע מה הוא עושה. יש פה מסר שכאשר אנחנו עומדים על האמת שלנו, בסופו של דבר מדינות העולם מכבדות אותנו ומכירות בזה. אנחנו נתחיל את המשא ומתן, אם יגיע, בנקודה הרבה יותר טובה. הנשיא טראמפ ירשום את עצמו בספר הזהב של ההיסטוריה ושל ירושלים במקום שאיש מקודמיו לא היה."

ח"כ טלב אבו עראר: "הצהרת נשיא ארה"ב פירושה תעודת קבורה לתהליך השלום כי לא תקום מדינה פלשתינית שלא תהיה בירתה ירושלים המזרחית. פירושה שארה"ב שותפה ישירה לכיבוש הישראלי, זו הכרזת מלחמה על העולם הערבי והמוסלמי. זלזול מוחלט בעניין הפלשתיני בשיתוף עם ישראל. אמנם הנשיא החליט לדחות את ההחלטה הפופוליסטית כי ההשלכות נועדו להיות כואבות. התזמון להצהרה חד צדדית זו מתפרש כגלגל הצלה לממשלה הנוכחית ולעומד בראשה."

ח"כ בצלאל סמוטריץ: "צריך לומר באופן ברור לא תקום לעולם מדינה ערבית בארץ ישראל. ככל שתפנימו את זה מהר יותר כך יהיה טוב יותר לכולם. היתרון של המהלך של נשיא ארה"ב הוא בחשיפת הפרצוף האמיתי של הסכסוך וחוסר הנכונות שלכם להכיר באיזה ירושלים שלא תהיה, יהיו גבולותיה אשר יהיו, כבירתה של העם היהודי מלמד על חוסר הנכונות שלכם להכיר בעם היהודי."  

שירי דנון,
0 תגובות