הסכם קיבוצי ראשון בחברת שטראוס

נחתם הסכם קיבוצי ראשון בחברת שטראוס פריטו-ליי.

אחרי שטראוס מים, מרלו"ג שטראוס בשוהם ורשת קפה עלית שטראוס, נחתם הסכם קיבוצי ראשון גם ביחידת המכירות של שטראוס פריטו-ליי, חטיבת המלוחים של שטראוס גרופ, הנמצאת בבעלות משותפת של שטראוס וחברת פפסיקו ואחראית למותגים רבים בהם "תפוצ'יפס", "דוריטוס" ו"שוש".

עובדי יחידת המכירות בחברה ייהנו מהסכם שמעגן תוספת שכר ממוצעת בשיעור 10.5%, הסטה מתקציב התמריצים לשכר הבסיס והגדלתו, מנגנון מיוחד להגנה על התמריצים, קרן השתלמות, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות ועוד.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך במעמד חתימת ההסכם ואמר כי: "ההסכם מחזק את הביטחון התעסוקתי והכלכלי של העובדים בשטראוס פריטו-ליי, תוך הכרה בתרומתם להצלחת החברה והידוק יחסי האמון בין העובדים לבין ההנהלה". 

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה: "הצלחנו להגיע להסכם שמיטיב עם עובדי החברה תוך שמירה על חוסנה. אני מודה לכל המעורבים שעזרו להסכם הזה לקרום עור וגידים". 

מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, שהוביל את גיבוש ההסכם, אמר: "עובדי שטראוס פריטו-ליי יוצאים היום לדרך חדשה ומצטרפים לעובדיהן של שלוש חברות בת נוספות בשטראוס גרופ אשר נהנים כבר מיתרונות ההסכם הקיבוצי. ההסכם מייצר איזון ראוי בין צרכי החברה לבין שיפור תנאי ההעסקה של העובדים". 

יו"ר ועד העובדים בשטראוס פריטו-ליי, יגאל מויאל: "כולנו עם הפנים לדרך חדשה, וההסכם הוא ביטוי חשוב לשותפות של עובדי המכירות וההנהלה, על מנת שנמשיך להוביל את החברה להישגים נוספים"

יצויין כי במו"מ לגיבוש ההסכם היו שותפים גם מזכיר חטיבה באיגוד עובדי המזון עו"ד אריאל ברנע ועורכות הדין יערה צישינסקי וגלי שטיינברג מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות

כפיר ענבי,
0 תגובות