הסכם שכר לעובדי רשות המסים

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, בכירי משרד האוצר ורשות המסים וראשי הוועדים ברשות חתמו על הסכם ביניים המשפר את תנאי העסקתם של קרוב ל-6,000 עובדי רשות המסים, מכל הדירוגים המיוצגים על ידי ההסתדרות, ובכלל המערכים, בהם: מע"מ, מס הכנסה ויחידת הסמך שע"מ (שירותי עיבוד ממוכנים).

ההסכם שנחתם לאחר כשנה של משא ומתן, כולל תוספות שכר בגובה 9% אשר יחולקו לעובדים באופן דיפרנציאלי, הן כתוספת אחוזית והן כתוספת שקלית, וזאת לחיזוק העובדים ברמות הנמוכות של סולם השכר וצמצום הפערים בין הקבוצות השונות של העובדים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם אמר במעמד החתימה כי: "ההסכם מחזק את מעמד עובדי רשות המסים, אשר ממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בהגנת אזרחי המדינה מפני נזקי הפשיעה כלכלית. תוספות השכר משקפות את ערכי השוויון ונותנות מענה לעלייה ברמת האחריות המוטלת על עובדי הרשות".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, אמר: "טיפוח ההון האנושי בשירות המדינה וברשות המסים בפרט, עוזר לקדם שירות איכותי ויעיל יותר לציבור. כולי תקווה כי רוח שיתוף הפעולה בין הצדדים, תמשיך ללוות את הדיונים גם בעת גיבוש הסכם שכר חדשני לרשות המסים בישראל".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ואדים אבנשטיין: "אני מצדיע לעובדים שלנו על הסובלנות ועל הנחישות. הסכם הביניים מהווה את אבן היסוד להסכם הבא שאמור להביא לשדרוג נוסף של תנאי העסקת העובדים ולסייע בשיפור השירות החשוב שמעניקים עובדי רשות המסים לאזרחי מדינת ישראל".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי מכס ומע"מ, רן סופר: "ההסכם מהווה פריצת דרך ותחנה חשובה נוספת בכיוון הסכם שכר מודרני שאנו מקווים להביא לכלל עובדי רשות המסים".

יו"ר ועד עובדי שע"מ, דודו דורון: "ההסכם הינו ביטוי נוסף להערכה הרבה שמגיעה לעובדי רשות המסים ולעובדי שע"מ בפרט. זהו צעד בונה אמון בדרך לגיבוש הסכם שכר חדשני ברשות המסים".

בליווי המו"מ ובגיבוש ההסכם השתתפו מצד ההסתדרות מזכיר חטיבה ארצי ומ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה דורון קרני, מזכיר ארצי ועוזר ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד ארז אופינקרו, מנכ"ל אגף הכלכלה בהסתדרות שי בירן וכלכלנית האגף מאיה וסרמן. את המו"מ ליוו משפטית עורכות הדין קרן קלפר ומאיה פרנקו מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות

קובי בונה,
0 תגובות