חברה שהפרה הסכם כתוב עם המשטרה תמשיך לספק לה שירותי ייעוץ

צילומים מתוך עמוד הפייסבוק של חברת גולדפינגר

האם מן הראוי שחברה שהפרה הסכם כתוב עם המשטרה תמשיך לספק לה שירותי ייעוץ?

שאלה זו נדונה היום בוועדת הפנים, לאחר שהמשטרה מממשיכה להעסיק את חברת גולדפינגר תקשורת, שהיו"ר שלה ליאור חורב הפר התחייבות והתבטא ברשתות החברתיות נגד יו"ר ועדת הפנים ואנשי ציבור.

יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם ביקש את חוות דעת היועמ"ש לממשלה בשאלה. ליאור חורב הודיע שהוא אישית מפסיק לספק שירותי ייעוץ למשטרה, אבל ההתקשרות עם חברת גולדפינגר נמשכת.

תנ"צ אילת אלישר, יועצת משפטית של המשטרה: "אנו מקבלים מחברת גולדפינגר מגוון רחב מאד של שירותים. זה השוק הפרטי, לא שוטר. פעם ראשונה שהוא התבטא, התרענו וזה נפסק".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "ביקשתי לראות את מכתב ההתראה הזה. אמרו לי אין. עוזר המפכ"ל כתב לי: 'לא כותבים מכתבים כאלה'. אז איפה נזפת בו? במעלית?" 

אלישר: "הועבר לגולדפינגר שיפסיק".

המשנה ליועמ"ש לממשלה, דינה זילבר: "הייתה הפרה של ההסכם. השאלה אם זו הייתה הפרה יסודית".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "נניח שליאור חורב היה כותב באופן סדרתי על מנדלבליט או על המפכ"ל – זו הפרה יסודית? הייתם נותנים לו נזיפה? תוך 30 שניות הוא לא היה שם".

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר: "היו גם ציוצים נגד היועץ המשפטי לממשלה".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "משרד כזה לא יכול לקבל פרנסה מהמדינה. או שאתה עובד איתנו או שאתה מכפיש אותנו. הוא מכפיש את המדינה, ובוא תן לנו ייעוץ תקשורת. יועץ תקשורת הוא לא צבעי. היועץ המשפטי של המשטרה לא יכול לייצג במקביל מישהו שתובע את המשטרה. שומעים אותנו ועוקבים עשרות אלפי ספקים ואומרים לעצמם – נפתח גן החיות – הכל מותר".

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר: "זו סוגיה מטרידה בהחלט. לכן משרד המשפטים התעסק בה".

ח"כ יעל גרמן: "לא שמענו איזו פעולה נעשתה. המשטרה חתמה על הסכם עם חברה. האדם הפר הסכם. מה נעשה?"

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר: "אפילו אצל אברהם אבינו נאמר 'האיש אחד יחטא ועל כל העדה יצא הקצף?'".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "זה בעל הבית חטא. לא מדובר בפועל. חושבים שאני טיפש. זו תשובה לא אינטליגנטית. מה צריך מגולדפינגר? את ליאור חורב. אתם משחקים בנדמה לי. ציפיתי שההתקשרות תיפסק. מבקר המשטרה כתב על כך. זה כסף ציבורי שמכפיש אותנו. כל הערכים פה התהפכו. אתה פונה לשומר – היועץ המשפטי לממשלה, ואומר לו תתעורר. תראה מה שאני רואה, אבל מר שומר לא רואה כלום".

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר: "האדם שהתבטא בצורה לא ראויה כבר לא מועסק".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "זה טיעון לא חכם. כל מי ששומע מבין שיש פה ישראבלוף".

שגית לוי,
0 תגובות