הסכם בין הנהלת מפעל "נגב קרמיקה" לעובדים

בשורה לעובדי נגב קרמיקה בעקבות פעילות יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

בשעות הערב (יום שלישי) הסתיים בבית הדין הארצי לעבודה הדיון בערעור שהגישה ההסתדרות על החלטת בית הדין האזורי לעבודה בנושא נגב קרמיקה.

ההסתדרות הגישה ערעור לביה"ד הארצי לעבודה, על החלטת ביה"ד האזורי בב"ש המורה על סגירת מפעל נגב קרמיקה ופיטורי עובדיו. בערעור טוענת ההסתדרות כי ביה"ד האזורי שגה כשלא פתח מחדש את המפעל, והעניק בכך להנהלה יתרון בלתי הוגן שהתבטא בכישלון המו"מ. ההסתדרות טוענת גם כי לא הוכח משפטית שהמפעל מצוי בקשיים כלכליים המחייבים סגירתו, כי אם רק, לכל היותר, שפעילות הייבוא כדאית יותר כלכלית להנהלה, עניין שהיה ידוע לה כבר במועד רכישת המפעל. 

במקביל לערעור, ההסתדרות אף הגישה בקשה לעיכוב ביצוע ולקיום דיון דחוף על מנת לעצור את הליכי השימועים שבהם החלה ההנהלה, עד להחלטה אחרת של ביהמ"ש.

בתיווך אב בית הדין השופט אילן איטח, בהובלת יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ובשיתוף פעולה עם שר הכלכלה אלי כהן וראש המועצה המקומית ירוחם מיכאל ביטון, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה פיטורי העובדים ידחו בשלב הזה מתוך מטרה למצוא רוכש למפעל בירוחם.

בהתאם לסיכום בין הצדדים, עד ליום 1.3.18 ייעשה מאמץ לאתר רוכש למפעל, ורק ככל שלא יאותר כזה, תסתיים באותו המועד העסקתם של העובדים. תהליך מכירת המפעל יתנהל בפיקוח של בית הדין הארצי לעבודה.

עוד הוחלט כי ככל שהמפעל יימכר לפני 1.1.18, יינתן לעובדים בונוס מכירה של 3 מיליון שקל.

ככל שהמפעל יימכר לפני 1.2.18 יינתן לעובדים בונוס מכירה של 2 מיליון שקל.

את ההסתדרות ייצגו בהליך עורכי הדין איריס ורדי, אלעד מורג ויערה צישינסקי מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

שי טלמור,
0 תגובות