ניצחון חשוב לירוקים

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

עד המחזור האחרון לפני הפגרה, מכבי "Hunter" חיפה עוד החזיקה במאזן עגום של ניצחון בודד ונראתה בצרות קשות בתחתית. רגע לפני חלון הנבחרות היא רשמה ניצחון חוץ ראשון העונה והערב (שני) היא חיברה לראשונה העונה שני ניצחונות רצופים, כאשר גברה בהיכל בגין על הפועל "פתאל" אילת 81:86.

חיפה הובילה בפער דו-ספרתי ברוב הערב, אבל אחרי שספגה רק 25 נקודות במחצית הראשונה, ראתה את אילת צולפת 26 ברבע השלישי ו-30 ברבע הרביעי וכמעט גונבת את המשחק. למזלה, היה לה את אנג'ל רודריגז שעם שיא עונה של 28 נקודות ופעולות נהדרות במאני טיים לא נתן לניצחון לברוח. פרט אליו בלטו גם ווילי וורקמן בעוד משחק יעיל וטוב ורג'ינלד באקנר שהוסיף לירוקים אופציה בצבע שחסרה לה מאוד בפתיחת העונה.

שרון דרוקר קיווה לפתוח את הקדנציה שלו על הקווים באילת עם ניצחון, אבל גילה שיש לו עוד הרבה עבודה. הקבוצה שוב פתחה רע מאוד, קיבלה תרומה מינורית עד בלתי מורגשת מדמיון ג'יימס ודרווין קיצ'ן ואיבדה לא פחות מ-18 כדורים. רבע אחרון נהדר של מייק רוסאריו ועמית שמחון החזיר אותה ממינוס 21 ל-2 בלבד, אבל היא לא הצליחה לייצר עצירות ברגעי המפתח.

מהלך המשחק

אילת פתחה בחמישייה עם קיצ'ן, לויד, שמחון, ג'יימס וביר-כץ, חיפה עם רודריגז, מרטינז, בורדיון, בלייזר ובאקנר. באקנר שקיבל זר פרחים מהאקסית לפני המשחק פתח עם דאנק אופייני, ג'יימס השווה מהקו, 2:2. המארחים איבדו 6 כדורים עוד לפני שהירוקים איבדו לראשונה, באקנר היה דומיננטי מאוד בשני צידי המגרש ועם גג שהפך לשלשה של בואומן ברחה חיפה ליתרון 4:15. דרוקר ניסה לעצור את המומנטום בפסק זמן, רודריגז עוד העלה ל-13 אבל רוסאריו ושמחון צימקו ל-17:9 אחרי 10 דקות.

ברקוביץ' סגר ריצת 0:7, וורקמן קלע סל ראשון אבל שלשה של רוסאריו הורידה ל-19:14. שמחון סחט עבירה בניסיון שלשה וצימק ל-2 בלבד, אלא שוורקמן עצר את המומנטום עם שתי שלשות וקבע 20:27. הירוקים שוב העבירו הילוך בהגנה, יזרעאלי מסר אסיסטים נהדרים וקופרברג עם חסימה ושתי קליעות עונשין הגדיל ל-21:39. רוסאריו מהקו ולויד במתפרצת עצרו ריצת 1:15, בורדיון ורודריגז בחדירות יפות מנעו התקרבות, 24:44. לויד קבע מהקו את תוצאת המחצית, 44:25.

רודריגז פתח פער שיא של 21 נקודות, אבל המארחים שיפרו את ההגנה ועם שתי שלשות רצופות של שמחון צימקו ל-50:35. רודריגז בדקות יוצאות מן הכלל החזיר את המומנטום לירוקים, אבל אילת נראתה טוב יותר מאשר במחצית הראשונה והורידה ל-56:44. יבזורי קלע שני סלים רצופים, בלייזר הוסיף סל בריבאונד התקפה ואחרי שלשה נוספת של שמחון חתם רודריגז את הרבע השלישי ביתרון 51:65.

הקהל האילתי דחף את הקבוצה בפתיחת הרבע האחרון ודאנק של טרידוול החל ריצת 0:6 שצימקה לחד-ספרתי, 67:59. וורקמן ובלייזר קלעו סלים עם המון נחישות בצבע, אלא שמהעבר השני שמחון ורוסאריו צלפו מעבר לקשת והורידו ל-71:65. שמחון קבר עוד שלשה, יזרעאלי ענה בסל חשוב אבל רוסאריו קירב את אילת ל-73:71 בלבד. וורקמן הגיב בפאול וסל, בואומן חטף כדור ורץ מחוף לחוף בדרך ל-71:78. רוסאריו הבהיר שכלום לא נגמר עם שלשה נוספת, באקנר בתיקון בצבע הגדיל ל-74:80. טרידוול קלע סל קשה, רודריגז ו-וורקמן השאירו נקודות יקרות על הקו ורוסאריו בעוד צליפה מבחוץ הוריד ל-81:79. רודריגז שוב קלע רק אחת מהקו, אבל לקח את הריבאונד והפעם קלע 2 מ-2, 79:84. רוסאריו הלוהט קלע סל נוסף, אבל רודריגז קלע עוד 2 ואיבוד של רוסאריו סגר את הסיפור, 81:86 

מערכת נשפיע,
0 תגובות