ביקורת מיסים בצפת

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בצפת ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה צפת, נערכו 177 ביקורות, מהן עולה כי כ- 11% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

במסגרייה בחצור גילו המבקרים כי הכנסות של 5000 ₪ שנתקבלו מלקוח בחמישה צ'קים לא נרשמו בספרי העסק. המסגר טען "אם הייתי רוצה להעלים, לא הייתי מוציא הזמנה". בביקורת שנערכה אצל שיפוצניק שביצע עבודות בחצור נתגלה כי אין לו תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. השיפוצניק הסביר "אני צריך לפתוח תיק". גם אצל מוכר מוצרי הנעלה בצפת גילו המבקרים כי אין לו תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. בעל הדוכן טען "העסק בניסיון כמה חודשים, אם ילך אני אפתח תיק". בחנות לאביזרי רכב בכרמיאל, נבדק יומן הרכב ואותר בו לקוח שביצע עבודה בחנות ואישר כי שילם לבעליה 500 ₪. בדיקת ספר החשבונות העלתה כי הסכום לא נרשם. בעל החנות הסביר "הלקוח שילם בערב ושכחתי לרשום".

בחנות למוצרי טקסטיל בצפת גילו המבקרים כי פדיון יום הביקורת שעמד כל כ- 400 ₪ לא נרשם בספרי העסק. בעל החנות טען "אני עוסק פטור במע"מ". בחנות מתנות בכפר ראמה לא נרשמה קניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני כן. בעל החנות הסביר "אחיינית של אשתי החליפה אותי והיא לא יודעת לרשום בקופה". במוסך בקריית שמונה לא נרשמו 400 ₪ שהתקבלו מלקוח. בעל המוסך טען "לא ידעתי שצריך לרשום אשראי". במאפייה בגוש חלב לא נרשמה קניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני המבצע. האופה הסביר "פעם ראשונה שזה קורה לי".

 

אוריין שמעוני,
0 תגובות