ח"כ לביא נאמה - נציגי מדינות ערב עזבו

כ-15 נציגות ממדינות ערב נטשו בהפגנתיות את האולם ברקיאוויק, איסלנד, בתחילת נאומה של ראש משלחת הכנסת לכנס העולמי למנהיגות נשית בפוליטיקה (WPL), ח"כ עליזה לביא (יש עתיד).

הנאום עסק בחובת משרדי הממשלה להגיש ניתוח מגדרי של תקציבם לוועדה למעמד האישה בכנסת, על פי יוזמתה של ח"כ לביא. הנציגות השונות קמו ויצאו מן האולם כבר בראשיתו. לביא הגיבה בחיוך ואמרה: "אין צורך לצאת, זה ייקח רק שתי דקות". לאחר מכן המשיכה בנאומה באין מפריע.
"צר לי על החרמת הנאום שלי", אמרה הבוקר (ו') ח"כ לביא. "יש לנו כל כך הרבה ללמוד האחת מהשנייה. הרי לשם כך הגענו כולנו". היא הוסיפה כי על אף התקרית, הכנס היה פורה ומעורר השראה, הפגיש בין מנהיגות וחברות פרלמנט מקצוות שונים של העולם ומתרבויות שונות ופתח דרך לדיאלוג בין המשתתפות.

כך נקטעו דבריה של ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) על ידי חברת פרלמנט מאלג'יר במהלך פאנל בנושא שילוב נשים בהיי-טק בכנס. חברת הפרלמנט שאלה האם גם נשים פלסטיניות נהנות מעידוד השתלבות נשים בתחומי התעשייה בישראל. ח"כ נחמיאס-ורבין השיבה לה כי ישראל עושה מאמצים רבים לשלב נשים ערביות בהיי-טק ופניה לשיתופי פעולה אזוריים ובינלאומיים בתחום החדשנות.
חברות הכנסת מיכל רוזין (מרצ), קארין אלהרר (יש עתיד) ומירב בן-ארי (כולנו) השתתפו גם הן בכנס, ונטלו חלק בדיונים ובמפגשים עם מנהיגות מכל רחבי העולם.

כפיר אוחיון,
0 תגובות