איפה ההבטחות לצדק חברתי?

תקשיבו טוב טוב לחברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס יו"ר שדולת הדיור בכנסת ושימו לב איך המדינה ממשיכה להעניק הטבות לבעלי הדירות העשירים על חשבון האנשים שבאמת אינם יכולים להשיג קורת גג קבועה והוגנת!

לא די בכך שהמדינה מוותרת על מיסוי של דירות שמושכרות וכך בעצם מעניקה צ'ופר נוסף לבעלי הדירות, המדינה בעצמה גם מוציאה 1.9 מיליארד שקלים על סיוע בשכר דירה וזאת במקום לבנות דירות ציבוריות. דמי הסיוע האלה הולכים לבעלי ההון ובינתיים 170,000 משפחות מקבלי הסיוע - נכים, קשישים, משפחות חד הוריות, ילדים עניים, נשים עניות - חיים בעוני מחפיר בחוסר ביטחון ונזרקים מדירה מדירה בהתאם לגחמות של בעלי הדירות העשירים. בעלי הדירות מתעללים באנשים אלה שנאלצים לעיתים לעבור 50 פעמים דירה, והמדינה עומדת מהצד ולא עושה כלום.

שר האוצר משה כחלוןחלון איפה ההבטחות שלך לצדק חברתי? ראש הממשלה בנימין נתניהו האחריות היא עליך כי במשך למעלה משני עשורים הממשלה ברשותך לא בנתה דיור ציבורי ולא העבירה משאבים לדיור ציבורי, מה אתה מתכוון לעשות בנידון?

בפורום הדיור הציבורי מתכוונים להחריף את המאבק נגד ראש הממשלה ונגד שר האוצר שזנחו את האנשים שאינם יכולים לרכוש דירות לא במחיר למשתכן ולא בתוכניות אחרות של הממשלה. אם מדברים על משבר הדיור זה משבר הדיור האמיתי שלגביו הממשלה לא עושה כלום ואנו נחושים לגרום להם להתחיל לפעול ולשקם את הדיור הציבורי.

פורום הדיור הציבורי,
0 תגובות