במחנה הציוני תוקפים את יאיר לפיד

במחנה הציוני תוקפים את יאיר לפיד - שלא מבין מה רוצים ממנו.

כך אומרים במחנה הציוני: "יאיר, למי אתה חושב שאתה מחלק ציונים על פטריוטיות?

לעמר בר לב, עמירם לוין, יום טוב סמיה או אייל בן ראובן שבזמן שאתה חרפת את נפשך במערכת של העיתון במחנה יצאו למבצעים, הובילו חיילים אל מעבר לקווי האויב, סיכנו את חייהם ותרמו לביטחון המדינה מה שאתה לא תתרום גם אם תחיה עוד עשר פעמים?

לאיציק שמולי ולסתיו שפיר שבזמן שאתה ישבת להקריא מפרומטר באולפן הממוזג של ערוץ 2 הובילו פה את המחאה האזרחית המרשימה והגדולה ביותר שנראתה בישראל מאז הקמתה?

לעמיר פרץ שבזמן שאתה חיית את חייך הנוחים בצפון תל אביב הוא הפריח את שדרות כראש מועצה צעיר ונשאר בה עד היום?

לבן גוריון? לרבין? ליגאל אלון? למשה דיין? לפרס?

ל-800 אלף ישראליות וישראלים שהצביעו למחנה הציוני שאוהבים את הארץ הזאת, ממלאים את כל חובותיהם לחברה ולמדינה, מגדלים פה ילדים ושולחים אותם לצבא, מתנדבים, מסורים, אכפתיים – להם אתה קורא לא פטריוטים?

באמת יאיר? זה המסר הכי חשוב שיש לך להעביר לציבור בישראל בזמן שהממשלה מפרקת פה את שלטון החוק והדמוקרטיה לגורמים?

יאיר, מה קרה לך?"

יאיר לפיד משיב: "ראיין אותי עמית סגל ל״חדשות 2״. הוא שאל אותי על המירוץ הצמוד בין יש עתיד לליכוד. עניתי שמדובר בשתי מפלגות פטריוטיות שהציבור מרגיש שאיתן הוא /בידיים טובות ובטוחות.

הדבר הבא שקרה הוא שהמחנה הציוני פרסם הודעה ארוכה שהסבירה כמה הם נעלבו מזה שאמרתי שהם לא פטריוטים. מודה שבהיתי בהודעה בלסת שמוטה.

הרי בראיון לא הזכרתי אותם בכלל. לא אותם ולא אף מפלגה אחרת. לא הבית היהודי, לא המחנה הציוני, לא ישראל ביתנו, לא מרצ, בקיצור אף מפלגה (אמרתי כבר שהראיון על הרשת וקל לבדוק? אה, כן). אף אחד, באף מפלגה, לא הרגיש לרגע שמאשימים אותו בחוסר פטריוטיות. מה בדיוק הקפיץ אותם?

אבל זו הבעיה הקטנה.

הבעיה הגדולה היא שבזה הם מתעסקים. זה מה שחשוב עכשיו? המדינה בוערת. הממשלה דורסת את שלטון החוק, את כל מה שקדוש בעינינו, את כל מה שחשוב לאזרחי ישראל, והמחנה הציוני מתעסק רק בעצמו ובמה שאומרים עליו (כשבכלל לא אומרים עליו).

יש עתיד במקום זה הוציאה היום את אנשיה לצמתים בכל רחבי הארץ כדי להיאבק בחוק ההמלצות. הסיסמא שאיתה יצאנו לרחובות היא ״ישראל חזקה מהפוליטיקה״.
זה מה שחשוב עכשיו.

התמונה של ‏Yair Lapid - יאיר לפיד‏.
אורי רבינוביץ,
0 תגובות