קרנות ענק בוחנות יעדי השקעה

שר הכלכלה, אלי כהן, בפגישה עם ראשי קרנות הענק - ב-ORIX וב- Mitsubishi Tanabe: "בחנו השקעות נוספות בישראל, יש מגוון רחב של טכנולוגיות וחברות ישראליות שמומלץ להשקיע בהן".
 
המשלחת הכלכלית הישראלית ליפן, בראשות שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, נפגשה עם שתי קרנות הענק בתחום ההשקעות בתרופות - קרן ההשקעות Orix  וחברת התרופות היפנית MitsubishiTanabe Pharma, אשר רכשו לאחרונה שליטה בחברות בישראל ומחפשות כעת את יעדי ההשקעות הבאים בישראל.
 
קרן אוריקס (Orix) היא קונגלומרט יפני ענק, הנסחר בשווי 21 מיליארד דולר בבורסה היפנית והמחזיק בפורטפוליו השקעות מגוון בתחומי האנרגיה, התשתיות, התחבורה והנדל"ן ב-36 מדינות בעולם. בחודש יולי האחרון הפכה "אוריקס" באופן רשמי לבעלת המניות הגדולה בחברת האנרגיה הגיאותרמית הישראלית "אורמת" (עם החזקה של 22.1% מכלל מניות החברה). כיום מעסיקה הקרן כ-34 אלף עובדים בכל רחבי העולם. 
 
במהלך הפגישה עם ראש החברה במערב יפן, פירט השר כהן את ההזדמנויות המגוונות להשקעה בשוק הישראלי, בסקטורים השונים בהם פעילה הקרן, והדגיש את ההזדמנות הגדולה הטמונה בפיתוח שיתוף הפעולה האסטרטגי בין הקרן לבין חברות ישראליות. הנהלת החברה הביעה עניין רב בשוק הישראלי ובהזדמנויות הייחודיות שהוא מזמן. 
 
פגישה נוספת התקיימה עם נשיא ומנכ"ל "מיצובישי טנבה" (Mitsubishi Tanabe Parma), חברת התרופות היפנית ששווי השוק שלה מוערך בלמעלה מ-12 מיליארד דולר. בחודש יולי האחרון נמכרה חברת התרופות הישראלית "נוירודרם" ל"מיצובושי" היפנית באקזיט ענק של כ-1.1 מיליארד דולר. רכישה זו עשתה היסטוריה כעסקה הגדולה ביותר עד כה בין חברה ישראלית לבין חברה יפנית וכאחת מהעסקאות הגדולות ביותר בתחום הביוטכנולוגיה. 
 
בתגובה למפת החדשנות הטכנולוגית שהציג השר כהן, הביע נשיא החברה את רצונו בהידוק שיתופי הפעולה העסקיים עם חברות ישראליות.
 
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ציין: "ישראל ויפן חולקות את העניין המשותף בחדשנות, קידמה וחתירה למצויינות. לישראל יש הרבה מה להציע ליפן כ'סטארטאפ ניישן' פורצת דרך, וליפן יש יכולת השקעה משמעותית והבעת אמון בתעשייה הישראליות – יחדיו נוכל להגיע להישגים חדשים". השר כהן הזמין את נציגי החברות לבקר בישראל ולבחון מקרוב את החדשנות הישראליות.
 
 הביקורים נערכו בעיר אוסקה שבחבל קנסאי במערב יפן. מדובר בחבל העסקים השני בחשיבותו ביפן אחרי טוקיו. התמ"ג של חבל קנסאי בלבד הוא בין 20 הכלכלות הגדולות בעולם. בין השאר פועלות בו החברות הבאות: "פנסוניק", "אומרון", "מורטה", "סנטורי", "טיוטה", "דנסו", "יאסקווה" ו"קיוסרה". 
 
 
 
 
גיל קידרון,
0 תגובות