ליאור שליין נגד קשת

ליאור שליין נגד קשת.

כך כתב שליין בדף הפייסבוק שלו:

במוצ"ש, 11 בנובמבר, בעקבות פרשת אלכס גלעדי, מתחנו ב"גב האומה" ביקורת על הנעשה בשידורי "קשת". על סביבת העבודה הפוגענית כלפי נשים, על הביזוי של נשים בתכניות שונות, על מייל ששלח מנכ"ל "קשת" לכל העובדים ובו כתב כי הקושי העיקרי שלו בפרשה הוא הפער בין ההתנהלות המופתית של החברה לבין הטענות שמושמעות נגדה. בתחתית הפוסט, תוכלו לראות את הקטע.

למחרת בבוקר עשרות אנשים שעובדים ועבדו לצדי, לאורך 14 שנות עבודתי בטלוויזיה, קיבלו פניות מכתבת "מאקו", אתר האינטרנט של "קשת". הכתבת ביקשה מהם, בע"פ ובכתב, לספר לה כל דבר שלילי שראו אי פעם בסביבת העבודה שלי, תוך הבטחה שיצוטטו בעילום שם והיא תשנה כל פרט שעלול לחשוף את זהותם, "כולל התפקיד, המגדר, כל מה שצריך". רק שיטנפו. היום, אחרי שבועיים וחצי של תחקיר מאומץ, פורסמה הכתבה.

כמי שמותח ביקורת על מה שבא לו אני חושב שכל ביקורת עלי, מצד כל אחד, היא לגיטימית, ולא חשוב מה האינטרס, הסיבה או העיתוי שעומדים מאחוריה. זה נכון לגבי ביקורות טלוויזיה, לגבי פוסטים, ציוצים וטוקבקים, וגם לגבי כתבות תחקיר, מופרכות ככל שתהיינה. בחרתי בתפקיד הזה, איש לא הכריח אותי.

מה שחשוב לי לומר לכם, שעוקבים אחרי פה בפייסבוק והולכים איתי כבר דרך ארוכה וצופים בי בטלוויזיה לאורך שנים, הוא שנמשיך לעשות את העבודה שלנו הכי טוב שאנחנו יכולים. צוות "גב האומה", על המסך ומאחורי הקלעים, הוא הצוות הטוב ביותר בטלוויזיה. מה שאתם רואים בתכנית מייצג היטב את מה שקורה במשרדי המערכת, באולפן ובחדרי העריכה: אנשים חכמים, מוכשרים, מצחיקים, חרוצים, שבאווירה טובה, מפרגנת ושוויונית עובדים יחד כבר שנים רבות כדי לעשות תכנית כמה שיותר טובה. אנחנו לא פוחדים מפוליטיקאים שהביקורת שלנו לא מוצאת חן בעיניהם אז הם תוקפים אותנו, לא מאנשי ממון חזקים וגם לא מאנשי תקשורת. אנחנו עובדים במקום נפלא, ערוץ עשר, שעומד מאחורינו ונותן לנו גיבוי מלא.

מעט מאוד מהדברים שפורסמו בכתבה נכונים, ואני לא מוצא בהם שום דבר שלילי (דיברתי עכשיו עם "העובד שכונה כישלון", הוא מאוד צחק מכך שנכנס לכתבה הזו. מה שלא סיפרו שם זה ששמו הוא אלון קיש, ולא אני המצאתי את הכינוי שלו - אלא חבריו בגן חובה. ההורים שלו ידעו ששם המשפחה הוא קיש, למה הם קראו לו אלון? זה כישלון שלהם). הרוב המכריע של הכתבה הם שקרים גסים, ועליהם אגיב בהתאם.

לאורך 14 שנה, בהן הייתי אחראי לשידור מאות רבות של תכניות, כמגיש וכעורך ראשי, היו מעט רגעים בהם איבדתי את קור רוחי. בינם לבין הנאמר בכתבה אין קשר. במקרים הבודדים בהם היה צורך, התנצלתי על כך מידית. בכל מקרה, בתקופה זו, בה מתפרסמים מדי יום דברים איומים שאנשים מפורסמים עשו, ונחשפים הפערים בין תדמיתם הציבורית לבין מי שהם באמת, אני מבין את הרצון של "קשת" ו"מאקו" לנקום בי ולמצוא עלי סיפורים כאלה, ומתנצל על כך שלא סיפקתי את הסחורה. מצד שני, אחרי שלא מצאו סיפורים, היו יכולים לגנוז את הכתבה במקום להמציא עלי סיפורים כאלה, במסווה של לוחמים אמיצים ומוסריים למען סביבת עבודה נעימה ובטוחה. אנשים שגרים בבית מזכוכית, שלא יסתובבו עם חלוק פתוח.

דדי שי,
0 תגובות