"מחברים עמותות ימין לצינור כספים"

חבר הכנסת מיקי רוזנטל אומר שמצד אחד – מגבילים עמותות שמאל, דורשים מהן שקיפות במקורות המימון ומנסים לתחום את פעולותיהן ומהצד השני מחברים עמותות ימין לצינור כספים ללא חובת דיווח או שקיפות.

רוזנטל אומר: "דו״ח מבקר המדינה בעניין עמותת ״רגבים״ מרתק, בשש השנים האחרונות תקציב העמותה עומד על למעלה מ- 30 מיליון שקלים, כ-51% מקורם בכספי ציבור. איך? ובכן מדו"ח המבקר עולה שהמועצה האזורית מטה בנימין תפרה קריטריונים לתמיכה ("יצרה תבחינים") לנושאים אשר אין לה בכלל רשות לתמוך בהם, כמו "שמירת קרקעות" ו"גאולת קרקעות".

אבל זה לא הכל – המבקר גם מצביע על ניגוד עניינים שמקורו בעובדה שמנכ"ל העמותה, הוא גם עוזר ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, האיש שמאשר, בסופו של דבר את העברות הכספים. העברות שנעשות בהתאם לקריטריונים מאוד מובחנים, כאלה שמעלים חשד כאילו נתפרו במיוחד למידותיה של העמותה. מפתיע?

וזה עדיין לא הכל - ב-2013 הקימו ראש המועצה, עוזרו ובצלאל סמוטריץ, היום ח"כ, עוד עמותה, שגם אליה מועצת מטה בנימין מעבירה מאות אלפי שקלים בשנה וכל זה ללא חובת דיווח ובאופן שמעורר חשד לשחיתות וכל זה בכספי ציבור.

ומה אם אספר לכם שראש המועצה האזורית, אותו אבי רואה, עד לפני כשבוע, כיהן גם כראש מועצת יש"ע והתפטר די במפתיע בדיוק בשעה שדו"ח מבקר המדינה נמצא לפני פרסום? האם סיום תפקידו נועד להציל עוד את מה שנשאר משמה של מועצת יש"ע?

ארגוני ימין מתגלים בשיא צביעותם - בזמן שהימין תוקף ומגביל את מימון עמותות השמאל, מתברר שארגוני הימין נסמכים לא רק על כסף של טייקונים ומיסיונרים אוונגליסטים אלא גם על חיבור מושחת למשאבי המדינה וכספי ציבור תוך שימוש בעמותות וחברות קש.

איפה נתניהו, שקד ובנט שקידמו חוקי "שקיפות" לשמאל בלבד? שקיפות היא חשובה ובתנאי שהיא חלה על כולם. אבל בינתיים סמוטריץ', שהיה בין יוזמי החוק, כבר פועל בכיוון אחר – קידום חקיקה לצמצום כוחו של מבקר המדינה, מקרי? כנראה שלא, כמו בכל חקיקה, גם כאן אפשר לעקוב אחרי האינטרסים".

התמונה של ‏מיקי רוזנטל‏.
גיל שפר,
0 תגובות