חופש ביטוי באקדמיה?

חופש הביטוי באקדמיה הוא סוגייה שעלתה לכותרות לא מעט בזמן האחרון. מה חושבת על הנושא הנהלת המכללה האקדמית תל אביב יפו? שחופש הביטוי נגמר איפה שסולידריות עם חבריך למקום העבודה מתחילה.

בארגון כוח לעובדים אומרים שעובדות ועובדי הסגל המנהלי במכללה העזו להצטרף להפגנת הסגל הבכיר ולהביע את תמיכתם, וזכו מההנהלה לקנסות ואיומים משפטיים - זאת למרות שהצטרפו להפגנה על חשבון הפסקת הצהריים.

"בתגובה אמרה חברת ועד העובדים במכללה לימור סקופ כי "מאכזב לגלות שדווקא במקום העבודה שלנו, דווקא במוסד אקדמי, ששה ההנהלה לפגוע בחופש הביטוי". לדבריה, "מצערת עוד יותר המתקפה החריפה על העובדים. הם יצאו בהפסקת הצהריים, או באישור המנהל הישיר, והצטרפו לשורת המפגינים. כל זאת כדי לתמוך בחבריהם למקום העבודה השובתים בשביתה חוקית. היכן שיבוש העבודה שההנהלה מדברת עליו? מדוע להכתים כך את העובדים ולפגוע בכיסם?", תהתה.

בתגובה לעמדת ההנהלה שיגר ארגון "כוח לעובדים", הארגון היציג של הסגל המנהלי ושל סגלי ההוראה במכללה, מכתב להנהלה. "ההנהלה השתמשה במרותה כאמצעי הפחדה, באופן המהווה המשך לקו הלוחמני והבלתי ראוי שלה כלפי העובדים", כתבה עו"ד שרון ברשטלינג-כ"ץ, המייצגת את הוועד מטעם הארגון.

שני סגלי ההוראה במכללה הביעו אף הם זעזוע מפגיעת ההנהלה בעובדים, ובכוונתם לקיים אירוע מחאה נגד הפגיעה בעובדים ובחופש הביטוי שלהם. בנוסף, ועדי סגלי ההוראה, הבכיר והזוטר, ציינו כי לא יאפשרו פגיעה בעובדים והפחדות דרך הטלת קנסות וכי אם יוטלו הקנסות, הם יאספו כספים כדי לפצות את הנפגעים בשכר. "אם ההנהלה לא תחזור בה מאיום הפגיעה בשכר העובדים, נשקול את צעדינו המשפטיים בעניין", הוסיפה עו"ד ברשטלינג-כ"ץ."

יעל קיים,
0 תגובות