הצעת חוק מזיקה של סמטוריץ

עוד הצעת חוק מזיקה של חבר הכנסת בצלאל סמטוריץ':

 
 

ולאפשר להם להמשיך וליהנות מהזרמת כספים בלתי מבוקרת ושימור אחיזתם במשרדי הממשלה.

אחיזה שכבר עלתה לנו, הציבור, עשרות מיליוני שקלים.

במה מדובר? משך שנים השירות הלאומי נמצא "בבעלותו" של הבית היהודי אשר דואג להעביר אותו בכל פעם תחת חסותו של שר מהמפלגה, ולהציב בגופים האחראים על הצבת המתנדבים את אנשיו בעמדות מפתח.

אבל הפעם דומה כי נשברו שיאים חדשים. בשנים האחרונות נחשף כי חלק מהעמותות שמפעילות את מערך השירות הלאומי דיווח על תקנים כפולים למשרדי ממשלה שונים, ובעקבות כך שלשלו לקופתן סכומי עתק של עשרות מיליוני שקלים. הדברים נחשפו בדוחות מבקר המדינה, ונמצאים כעת בחקירה משטרתית.

כדי למנוע את העניין, החליטו במשרד האוצר לשים סוף לחגיגה, ובמקום הבלגן שהיה נהוג עד היום, בו כל משרד מוציא מכרז משלו – ירכז משרד האוצר מכרז אחיד של כלל התקנים, על מנת לוודא חלוקה שוויונית, הוגנת, ובעיקר חוקית של כספי הציבור. 

ומי מתנגד? ניחשתם נכון. אותם גופים שמרגישים איך מנתקים אותם מעטיני הקופה הציבורית, אותם גופים ששולחים את חה"כ סמוטריץ' להגיש הצעת חוק פרסונלית שמנוגדת לאינטרס הציבורי, וכל כולה על מנת לשרת כמה חתולים שיושבים על סיר השמנת.

החוק של סמוטריץ' נועד לסכל את כוונתו של החשב הכללי באוצר למכרז אחוד והוא אפילו לא מנסה לייפות זאת כשהוא אומר בפלא מלא: "לא ניתן לפקיד לקבוע מדיניות...כל עוד אנחנו בממשלה – אנחנו נקבע מי יקבל מה".

אין צורך להכביר מילים על תרומתו של השרות הלאומי לחברה הישראלית, שירות שמפעיל כיום למעלה מ17,000 מתנדבים ומתנדבות מכלל האוכלוסייה הישראלית. שירות שעולה לנו קרוב למיליארד שקל בשנה. 

אבל גם אסור לאפשר את החגיגה הזאת, על חשבוננו.

התנועה לאיכות השלטון,
0 תגובות