קווי אוטובוס ייעודיים משכונות המגורים לעבודה

קווי הזנק – הדרך החכמה להגיע לעבודה: קווי אוטובוס ייעודיים יופעלו משכונות המגורים לעבודה.

בעקבות ההצלחה בקווי 100, עשרות קווים חדשים יצמצמו את זמן ההגעה בתחבורה הציבורית.

פרוייקט חדש של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ומשרד התחבורה מנגיש את אזורי התעסוקה ברחבי הארץ לכלל האוכלוסיה ומאפשר לציבור הנהגים להשאיר את הרכב בבית. מהיום תוכלו להגיע לעבודה ובחזרה בתחבורה ציבורית.

ממשרד התחבורה נמסר ש-43 קווים יעודיים יסיעו את הנוסעים מאזורי המגורים בערים לאזורי התעסוקה הקרובים. מחציתם קווים חדשים, והשאר קווי אוטובוס שמסלוליהם שונו כדי לשפר את השירות לציבור. בתחילת השנה צפויים להתווסף 20 קווים נוספים.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן מסביר כי "אנחנו קשובים כל הזמן לצרכי הציבור, ומתאימים את התחבורה הציבורית עד כמה שניתן לדרישות. ראינו את ההצלחה של קווי 100. ואחרי שבדקנו את הצרכים ראינו את הדרישה לתחבורה ייעודית מהבית לעבודה. הציבור רוצה להשתמש בתחבורה הציבורית ונותן בה את אמונו, אנחנו רואים את זה בעלייה המתמדת במספר המשתמשים בתחבור הציבורית בכל שנה". 

תושבי מודיעין שעובדים ברמת החייל ייסעו ישירות לעבודה בקו 108. הקו הוא פרי יוזמה משותפת של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ותושבים שהעדיפו להשאיר את הרכב בבית אבל התקשו להגיע בתחבורה הציבורית לעבודה.

תושבי תל אביב שעובדים באזור התעסוקה בהרצליה יופעל קו 91. ובצפון תושבי כרמיאל יסעו בקו 370 לאזור התעסוקה בתפן. אזורי תעסוקה נוספים: סגולה, נתניה, רמת החייל, כפר סבא, יבנה, מגדל העמק, נתיבות ושדרות. 

הפעלת הקווים התאפשרה לאחר בדיקה שנעשתה בתיאום מנהלות התעסוקה, מול הצרכים של העובדים. מידי תקופה תבחן הפעלת הקווים ויעילותם כדי לשפר את השירות לציבור. 

כפיר ענבי,
0 תגובות