ראש עיריית קריית אונו חתם על אישור תכנית צומת סביון

לאחר 4 שנים של מאבקים עיקשים, חתם ראש עיריית קריית אונו ישראל גל על אישור תכנית צומת סביון, שתהווה את העוגן הכלכלי לביסוסה של העיר לשנים רבות.

ישראל גל אומר: "בשנת 2012 אושרה תכנית בשטח המוניציפאלי של קריית אונו בצומת סביון. על פי תכנית זו, קרקע בשטח של 128 דונם יועדה עבור אזור תחזוקה ותפעול (דיפו) לרכבת הקלה. בנוסף, תכנית זו אישרה כ-95,000 מ"ר בניה לתעסוקה ומסחר. התעקשנו להעתיק את שטח הדיפו למתחם אחר ולהביא לאישור של תכנית חלופית לתעסוקה, מסחר ובילוי, שתכלול יותר מ 400,000 מטרים רבועים, שיהוו עוגן כלכלי לעיר שלנו, מה שיאפשר להמשיך ולהרחיב את סל השירותים הניתנים לתושבים. 

שחרור קרקע של 128 דונם לא רק שיאפשר לנו לחזק את כלכלת הישוב, אלא גם יאפשר לפתח את האזור כמסחר ובילוי אזורי ועירוני. כך, תושבי העיר האוהבים לגור בה, יוכלו גם לעבוד בה ולבלות בה והכל במרחק קצר מהבית. תוכנית צומת סביון תכלול שטחי ציבור רבים, מסוף תחבורה ציבורית מתקדם, תחנת רכבת קלה ותתחבר אל העיר הקיימת עם שבילים להולכי רגל ושבילי אופניים חדישים. 

התוכנית כוללת גם שכונת מגורים חדשה שמרבית הדירות בה ייצאו לשיווק במחיר למשתכן עם עדיפות לזכאים תושבי העיר. בשבועות הקרובים נשב עם מנהל מקרקעי ישראל בכדי לקדם את שיווק הקרקע המיועדת למסחר ותעסוקה ואת הדיור למשתכן".

הדר לביא,
0 תגובות