חזית כלל מפלגתית לחוק סיעוד ממלכתי

חזית כלל מפלגתית לחוק סיעוד ממלכתי.

חברי הכנסת מיכל רוזין, איציק שמולי, דב חנין, טלי פלוסקוב, בצלאל סמוטריץ' רוברט אילטוב יואב בן צור, אורי מקלב, יואב קיש וקארין אלהרר התכנסו בכדי להפגין חזית אחידה של כל סיעות הבית, לחקיקת חוק סיעוד ממלכתי.

חברי הכנסת אומרים שהצעת החוק שלהם היא הפתרון הנכון ולא בכדי זכתה לתמיכה חסרת תקדים של 80 חברי וחברות כנסת. 

מיכל רוזין ממרצ אומרת: "הזמן הוא עכשיו. בזמן שבממשלה מדברים על עודף תקציבי, הורדת מיסים, ישנה הסכמה ציבורית רחבה לשלם יותר מיסים כדאי לסעוד את הורינו, ולעיתים גם אחינו וילדינו. אל לנו להתנער מאלו הזקוקים לנו ביותר. המצב היום הוא בושה לאומית שתפגע בכולנו. זהו צו השעה, מחובתנו לדאוג לאלו הזקוקים לנו ביותר". 

חבר הכנסת איציק שמולי כינה את הצעת החוק "צו השעה" ואמר שהיא תוצג לכנסת בשבוע הבא.

ההצעה תכלול שלושה נדבכים: פטור ממבחני תלות, הגדלה משמעותית של היקף הסיוע וריכוז הטיפול בתחום הסיעוד תחת קופות החולים.

שר העבודה והרווחה חיים כץ ביקש אתמול מראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת שרי הליכוד שיפעל לדחיית ביטול הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים בשנה כדי למנוע מצב שבו מיליון אזרחים יוותרו ללא חלופה אחרי ששילמו במשך שנים.

כץ אמר שהדחייה תאפשר הקמת ועדה שתתווה דרך להחלת ביטוח סיעודי ממלכתי.

נתניהו הנחה את יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון להיפגש עם מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן ועם גורמי המקצוע באוצר ולבחון את הפתרון המוצע.

אתמול החליטה הממשלה על הרחבה של תוכנית "מענק חימום האזרחים הוותיקים".

לדברי ראש הממשלה, הכוונה היא שרבע מיליון אזרחים ותיקים, שהם מקבלים הבטחת הכנסה, יקבלו את המענק הזה ולא רק מי שמתגורר באזורים קרים.

הוא הסביר כי משרד הרווחה מקצה לשם כך סכום של 109 מיליון שקלים טאמר שזוהי יוזמה מבורכת של השר חיים כץ, בהבנה ובהסכמה של שר האוצר וראש הממשלה.

שר הרווחה חיים כץ: "שמענו את הפתיח של ראש הממשלה שאמר שאנחנו צריכים לדאוג לביטחון של התושבים בעקבות המיקום שלנו והסביבה העוינת סביבנו. יחד עם זה, הממשלה לא מפסיקה לטפח את אזרחיה והפעם אנחנו נוגעים באזרחים הוותיקים, בכל בית אב של אזרח ותיק שמקבל הבטחת הכנסה. בעבר היו 46,854 שקיבלו מענק חימום, בעלות של עשרים ושישה מיליון שקל. השנה, לאחר שיח דברים עם שר האוצר, בסיכום עם שר האוצר, אנחנו נעלה בחקיקה קבועה שכל אזרח ותיק שמקבל הבטחת הכנסה, יקבל מענק חימום בחוק, כי גם אזרח ותיק שגר בתל אביב, שלא נחשבת עיר קרה, והטמפרטורה יורדת לארבע מעלות, קר לו, ואנחנו בשלב נוסף של טיפול חברתי באוכלוסיות המוחלשות של מדינת ישראל. הייתה שיחה עם רה"מ שנתן את ברכתו, שר האוצר נתן את ברכתו. אני מודה לכם שנתתם לי את הזכות לחוקק ולעזור לאוכלוסיות המוחלשות, ובמקרה הזה לאזרחים הוותיקים שמקבלים הבטחת הכנסה".

יעל צור,
0 תגובות