חוק ההתנתקות נדחה

ושוב הנהגת הימין מוכיחה שחוץ מלפרק את המדינה לחתיכות ולמכור למקורבים – הם לא עושים שום דבר בשלטון.

בקיץ שעבר נערך בשומרון טקס חגיגי להשקת הצעת החוק לביטול ההתנתקות. ח"כים מהליכוד והבית היהודי הגיעו כדי להישבע אמונים להנהגת יש"ע. יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, נכח והבטיח לתמוך. ראש הממשלה נתניהו נתן אור ירוק. נו ברור.

אלא שאז, שנייה לפני שהחוק סוף-סוף עולה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה – הוא נעלם פתאום מסדר היום.

ולא לראשונה. זו וכבר הפעם השלישית (!) שהחוק הזה זוכה לכותרות, מעניק לח"כים הקשקשנים שחתומים עליו סיבוב ראיונות בתקשורת – ואז נעלם כלא היה.

ככה זה עם מנהיגי הימין.

מקללים את אוסלו – אבל לא מעזים לבטל את ההסכם. מאיימים על הרשות הפלסטינית – אבל לא מעזים לפרק אותה. מבקרים את כוחות הביטחון הפלסטינים – אבל לא מעזים להפסיק את השת"פ הביטחוני איתם. מאשימים את ההתנתקות – אבל לא מעזים לחזור לעזה. מכריזים על סיפוח השטחים – אבל לא מעזים לספח אפילו סנטימטר. רק דיבורים.

את כולם הם מאשימים בחוסר המעש שלהם: את היועצים המשפטיים, הממשלה, בג"ץ, הפקידים, השמאל, העמותות, האמריקאים, האירופאים, בשנה האחרונה - אפילו את צה"ל ואת מערכת הביטחון.

מבוקר עד לילה מתבכיינים שאין משילות. שלא נותנים להם.

שיעשו לי טובה. אף אחד לא עוצר אותם מלעשות שום דבר. הם פשוט חבורה של פחדנים, ואין להם מושג מה לעשות חוץ מלצרוח, להסית ולהפחיד את הציבור.

האמת היא שגם בימין יודעים שיש למדיניות המופרכת שלהם תוצאה אחת ויחידה: חיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אחרת, כבר מזמן הם היו מפסיקים לקשקש ומתחילים לעשות.

סתיו שפיר,
0 תגובות