אומ״ץ נגד אירוח פוליטיקאים

תנועת אומ״ץ מתנגדת לאירוח פוליטיקאים בשידור טרם דיון משפטי.

במכתב ששלח עו"ד עמית עוז, עוזר יו"ר תנועת אומ"ץ בפועל, הוא כותב:

1. בערב שישי ה- 27.10.2017 התארח יו"ר הקואליציה , חה"כ דוד ביטן בערוץ 10 (אפיק 14 היום) במהדורת סופ"ש, בהנחייתה של איילה חסון. ח"כ ביטן הגיע לתכנית טרם נדונה בבית משפט תביעה אזרחית שהגישה העובדת כנגד הגב' שרה נתניהו, על התעללות והעסקה פוגענית, בעת שעבדה כעובדת בבית ראש הממשלה.

2. במהלך התכנית הוקיע ח"כ ביטן את המתלוננת והגן ככל יכולתו על גב' נתניהו, כל זאת מבלי שהיה כמובן עד למעשים המיוחסים ל"נתבעתו", או שימש כבא כוחה, או לחילופין היה לפחות קרוב משפחה המעורה מקרוב בנעשה בבית רה"מ.

3. בשלב זה, המידע המצוי ברשות ח"כ ביטן, אינו שונה מכל אזרח פלוני, ולכן הזמנתו כאורח בתכנית כפוליטיקאי בעל אינטרס פוליטי, כדי להגיב על ענין אישי שהוגש לבית המשפט, שטרם נדון לגופו אינה תקינה, גוררת את הנושא בצורה מלאכותית ומזיקה לתחום הפוליטי ואף עלולה לפגוע בטוהר ההליך המשפטי ובאמון הציבור בתקשורת, שמצטיירת לעתים כנוטה לצד זה או אחר.

4. מתן במה לבעלי אינטרס לומר ככל העולה על רוחם, בשלב טרום משפט, בערוצי טלוויזיה ראשיים כאשר הראיות והעדים רגישים, שוברת את הכלים, הופכת את הבמה לזירת התגוששות בין שני "גלדיאטורים" ואת הקהל בבית ,בעל כורחו, לשותף בקרב פוליטי. 
מכאן, למצער, הדרך להפיכת המשפט למשפט ציבורי קצרה.

5. תנועת אומ"ץ מבקשת ממך לשקול את העניין ,לחדד נהלים בקשר להזמנת פוליטיקאים ובעלי עניין באופן שימנע להבא פגיעה בהליך שיפוטי הוגן, לטובת כל הצדדים הנוגעים בדבר.

6. לסיום ברצוני לציין כי במכתבינו זה אני פונה אליך ממקום חיובי ומתוך ביקורת בונה ועניינית.

 
A imagem pode conter: 1 pessoa, close-up
גיל צח,
0 תגובות