יוצאת לדרך את התכנית לקיצור תורים

משרד הבריאות והאוצר מוציאים לדרך את התכנית לקיצור תורים: 900 מיליון ש"ח שיוקצו לתכנית קיצור תורים וייקלו במיוחד על תושבי הפריפריה הסובלים מזמני המתנה ארוכים חריגים

שר האוצר, משה כחלון:

"מדובר במהלך נוסף שיחזק את מערכת הרפואה הציבורית וימשיך את מגמת צמצום הפערים החברתיים בישראל. חיזוק המשרדים החברתיים הם בראש הסר העדיפויות שלנו - במעשים ולא בדיבורים. בתקציבים האחרונים משרד הבריאות קיבל תוספות חסרות תקדים ואנחנו מתכוונים להמשיך במגמה הזאת. לשפר את השירות לאזרחים, לצמצם את הפערים בתחום הבריאות ולדאוג שכל אדם יקבל שירות מצוין ללא תלות ברמת ההכנסה שלו. במדינת ישראל של שנת 2017 אין מקום לרפואה לעשירים ורפואה לעניים."

שר הבריאות, יעקב ליצמן:

"זהו עוד צעד לחיזוק הרפואה הציבורית. לראשונה יוקצה סכום חסר תקדים לקיצור תורים, כדי לשנות את המצב הקיים בו נאלצים להתמודד עם זמני המתנה ארוכים שמפנים מטופלים לרפואה הפרטית ללא צורך. המהלך ייקל במיוחד על תושבי הפריפריה הסובלים מזמני המתנה ארוכים במיוחד".

שר הבריאות הדגיש כי "התכנית לקיצור תורים יוצאת לדרך במקביל למאמצים שלנו לטפל גם בתופעת הזיהומים, המשך קידום הרפורמה ב-MRI, ייזום תכנית ל׳פול-טיימרים׳ לטובת בתי החולים הממשלתיים ולחיזוק השירות הקהילתי של קופות החולים, כדי להפחית עומסים על בתי החולים ושיפור הרצף הטיפולי בין בתי החולים לקהילה".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב:

"הבטחנו ואנחנו מקיימים. במסגרת תקציב המדינה יינתנו לראשונה תוספות ייעודיות לקיצור תורים במקום שהאזרחים ישלמו מכיסם. זה סכום חסר תקדים שיעשה שינוי אמיתי שיורגש על ידי כלל הציבור. המערכת הציבורית נותנת שירות רפואי מעולה, אך המחסור במשאבים דורש פעמים רבות מדי לציבור להעדיף בחירה בפרטי. אנחנו נאפשר לציבור לקבל את השירות שהוא זכאי לו במהירות ובאיכות״.

שי טלמור,
0 תגובות