כתב אישום נגד חברת פז

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה כתב אישום לבימ"ש השלום בעיר נגד אליהו לויאן, בן 30 מתל אביב, ונגד חברת פז גז בע"מ בגין חבלה ברשלנות באירוע פיצוץ הגז ברחוב הרצל בתל אביב ב- 23.3.14.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יונתן טל, בתקופה הרלוונטית הועסק לויאן על ידי חברת פז גז כמוקדן במחלקה הטכנית. במסגרת מילוי תפקידו, נדרש לויאן לקבל ממוקד טלפונים מרכזי של החברה קריאות טלפוניות, בין היתר, בדבר דליפות גז, חשש לדליפות וכן בדבר ריח של דליפת גז. את הקריאות הטלפוניות היה על לויאן להעביר לטכנאים שונים המצויים בשטח על מנת שאלה יטפלו בדליפה ויודיעו לצרכני הגז בדבר הדליפה, וזאת בהתאם לאזור המסוים בו פועל כל טכנאי. על פי נהלי החברה, עם קבלת תלונה על דליפת גז, היה על לויאן לאתר באופן מיידי את הטכנאי הפועל באזור ממנו נתקבלה התלונה ולעדכנו טלפונית בדבר התלונה. בנוסף, על פי נהלי החברה, מקום בו התקבלה תלונה על דליפת גז והוכרזה בסטטוס "בטיפול", אין חובה לטפל בפניות נוספות שתתקבלנה, מאוחרות לתלונה הראשונית על הדליפה ואף אין חובה, לבדוק את מצב התקדמות הטיפול בתלונה הראשונה על דליפת הגז.

ב- 23.4.14 לפני השעה 1:30 בלילה, החלה בדירתה של הנפגעת, בבניין שברחוב הרצל בת"א, דליפת גז, כאשר באותה העת ישנה הנפגעת בדירה. בשעות הבוקר, התקבלה במוקד קריאה מדיירת אחרת בבניין שדיווחה על ריח של גז. בהמשך לשיחה זו, ולפי הוראות המוקדנית שעבדה אותה שעה במוקד, סגרה הדיירת את ברזי הגז בבניין. בהמשך, העבירה המוקדנית ללויאן את הקריאה מהמוקד. לויאן נמנע מלהתקשר או מלהודיע לטכנאי הפועל באזור הבניין אודות הדליפה, זאת על אף החובה שהייתה מוטלת עליו, מתוקף תפקידו, לעשות כן. לאחר כשעה, התקשר דייר נוסף בבניין למוקד והודיע על דליפת הגז, אך בשל העובדה כי הקריאה הראשונה שקיבל לויאן נותרה פתוחה, נאמר לדייר כי העניין בטיפול, ולכן גם הקריאה השנייה לא הועברה לטכנאי. כעבור שעתיים מהקריאה הראשונה, דלפו בדירת הנפגעת כ-6 קוב של גז, וזאת  בעוד שהצריכה החודשית בדירה עמדה על כ -1 קוב גז בממוצע. בעקבות דליפת הגז, אירע פיצוץ נפחי בדירה, כתוצאה מהצתת הגז.

כתוצאה מכך, נגרמו לנפגעת כוויות בחלקי גופה השונים. עקב כך, נזקקה הנפגעת לאשפוז ממושך ביחידה לטיפול נמרץ וביחידת הכוויות של בית החולים תל השומר. בנוסף, כתוצאה מהפיצוץ, נגרם נזק רב לדירת הנפגעת. 

דוד שמעוני,
0 תגובות