כתב אישום נגד אוהד הפועל תל אביב

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

​על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שרית ארונוב, הנאשם הינו אוהד של קבוצת הפועל תל אביב. ב-21.10.17 התקיים משחק כדורסל של קבוצת הפועל תל אביב נגד קבוצת הפועל ירושלים בהיכל שלמה בתל אביב. במהלך הפסקת המחצית במשחק, התפתחה קטטה בין אוהדי קבוצת הפועל תל אביב למאבטחי המשחק מטעם חברת האבטחה  TQS. בסיום המשחק, בשעה 22:45 או בסמוך לכך, שעה שהמאבטחים יצאו דרך שער ד' לכיוון החניה האחורית של ההיכל והמתינו על הרמפה בסמוך לרכב הציוד, הבחין בהם הנאשם והתקדם לעברם, בכוונה לבוא איתם חשבון בגין "התנהגותם" במהלך הקטטה. הנאשם פנה אל המאבטחים והחלו חילופי דברים ביניהם. הנאשם פנה אל מנהל בחברת האבטחה, עימו יש לו קרבת משפחה ואמר לו: "תביא את המאבטחים החברים שלך האלה שעומדים איתך ובואו תרדו חמש ואנחנו נביא חמש, נזיין אתכם, נפתח לכם את הצורה". בתגובה ביקש המנהל להרגיע את הרוחות וביקש מספר פעמים מהנאשם לעזוב. הנאשם המשיך לקלל את המאבטחים כשהוא מסמל להם בידיו עם אצבעו האמצעית.


בהמשך, פנה המנהל למאבטחים, ביניהם למתלוננת במטרה להרחיקם מהמקום ואמר להם ליסוג לאחור. אותה עת, הרים הנאשם בקבוק זכוכית מהרצפה וְיִדָה אותו לעבר המאבטחים. בקבוק הזכוכית פגע במתלוננת מתחת לעינה השמאלית וכתוצאה מהפגיעה נגרמה לה חבלות והיא אושפזה להמשך טיפול.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד ארונוב כי "העבירות המיוחסות למשיב ונסיבות ביצוען – ההתגרות המוקדמת, גמירת האׂמר לפגוע במאבטחים למרות ניסיונות להפיס את דעתו, ויידוי הבקבוק לעברם, במודעות מלאה לפוטנציאל הפוגעני של התנהגותו – על תוצאותיה ההרסניות, מגלמות בתוכן מסוכנות גבוהה וחזקה בדין לקיומה של עילת מעצר..". "...עוד מתבקש בית המשפט ליתן צו הרחקה לפי.... חוק איסור אלימות בספורט התשס"ח – 2008, שיאסור על המשיב להימצא בסביבת אירועי ספורט או להיכנס לאירוע ספורט".

דורון עופרי,
0 תגובות