1,600 יח"ד בשפרעם ו-3,000 בתל השומר

1,600 יחידות דיור בשפרעם ו-3,000 יחידות דיור בתל השומר-רמת גן, אושרו על ידי הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) במנהל התכנון.

התכנית ברמת גן מספקת היצע גדול ואיכותי של יחידות דיור בלב אזור הביקוש. התכנית בשפרעם מציעה היקף נרחב של מגורים על אדמות מדינה. התוכנית כוללת שיקום מחצבה וניצול חומרי גלם על ידי הקמת אזור תעשיה בשטחה. כך, תחוזק באופן משמעותי חוסנה הכלכלי של שפרעם תוך מענה למצוקת הדיור בתחומה. שתי התכניות  קודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל.

תכנית המגורים ברמת גן, כוללת כ-3000 יחידות דיור בבניה מרקמית ובגובה של עד 15 קומות, מתוכן כ-20% יחידות דיור קטנות וכ- 250 יחידות עבור דיור מיוחד לבני הגיל השלישי. בנוסף, התכנית כוללת, כ-295,000 מ"ר של שטחי תעסוקה, 18,000 מ"ר שטחי מסחר וכן שטחים לצרכי ציבור. התכנית מאפשרת מעבר קו מערכת תחבורה עתירת נוסעים המייצרת מערכת חלופית לתנועה ומציעה רשת ענפה של שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים המשתלבים זה בזה. השכונה תמוקם מערבית למחנה הצבאי תל השומר בו מקודמות תכניות מקבילות נוספות במסגרת פינוי צה"ל מהמחנה.

התכנית בשפרעם כוללת כ-1,600 יחידות דיור בבינוי מגוון בגובה של עד 9 קומות בבניה מדורגת, המשלבת חזיתות מסחריות וכ-150 יחידות דיור קטנות. בנוסף, התכנית מציעה תוספת של כ- 400,000 מ"ר לשטחי תעסוקה בשטח מחצבה שאינה בשימוש במטרה לעודד ולפתח את כלכלת העיר ולייצר מקומות תעסוקה חדשים לתושבי שפרעם והסביבה. התכנית כוללת שטחים פתוחים, פארק ציבורי ושטחים למבני ציבור ומסחר שישרתו את תושבי השכונה ואת כלל תושבי העיר. וכן, שטח של כ-15 דונם להקמת בית קברות, לאור מצוקת מקומות קבורה בעיר.

אריאל יוצר, יו"ר הותמ"ל: "התכניות שאושרו היום על ידי הועדה, מספקות מענה תכנוני משמעותי בקידום מדיניות הממשלה להגדלת היצע הדיור, מתוך מטרה לבלום את עליית המחירים ולשנות את המגמה בשוק".

אמין ענבתאוי, ראש עיריית שפרעם: "אני מודה לוועדה על הקידום המהיר של התכנית, המהווה אבן דרך משמעותית בכך שמעניקה הן היצע דיור איכותי לתושבים רבים והן מספקת אזור תעשיה ותעסוקה לעיר. איזור התעסוקה יהווה תוספת משמעותית למקורות התקציב העצמאיים של העיר ורווחתה, שדרוג התשתיות הציבוריות והעלאת רמת החיים".

הדמיה- רמת גן תל השומר. קולקר אדריכלים, באדיבות רשות מקרקעי ישראל 

הדמיה- רמת גן תל השומר. קולקר אדריכלים, באדיבות רשות מקרקעי ישראל
 

שי טלמור,
0 תגובות