"למה הילרי הנוכלת והדמוקרטים לא במוקד החקירה?"

נמשכת הדרמה בעקבות כתבי האישום נגד פול מנפורט, שהיה מנהל הקמפיין של הנשיא דונלד טראמפ, והעוזר בתחום מדיניות החוץ ג'ורג' פפדופולוס, בעניין המעורבות של רוסיה בבחירות.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב לאחר פרסום המעצרים של יועציו לשעבר: "זה היה מזמן, עוד לפני שפול מנפורט היה חלק מקמפיין טראמפ. למה הילרי הנוכלת והדמוקרטים לא במוקד החקירה?????.

דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס אמרה על הפרשה: "אמרנו מהיום הראשון שאין עדויות לתיאום בין רוסיה לטראמפ ושום דבר בכתבי האישום שהוגשו משנה זאת. הנשיא טראמפ אינו מתכוון לפטר את החוקר המיוחד רוברט מולר.

מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר פול מנפורט ושותפו ריק גייטס הכחישו את ההאשמות נגדם, הכוללות הלבנת כספים, במסגרת חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.

יו"ר ועדת המודיעין של הסנאט ריצ'רד בר אמר כי כתבי האישום שעליהם הודיע רוברט מולר, החוקר את קשרי הנשיא דונלד טראמפ ורוסיה, לא ישפיעו על חקירת הוועדה בנוגע למעורבות רוסיה בבחירות לנשיאות ארצות הברית.

חברת פייסבוק דיווחה כי 126 מיליון משתמשים בארצות הברית נחשפו לכ-80 אלף פוסטים אשר פורסמו בידי חשבונות רוסיים, זאת כחלק ממאמצי רוסיה להשפיע על קמפיין הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.

חברת גוגל הודיעה כי תפתח ממשק נתונים של מודעות בחירות ותחל לפרסם דוחות בהם יצוינו פרטיהם של רוכשי מודעות. ההודעה נמסרה על רקע התפתחות החקירה בנוגע להתערבות רוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.

עודד בן דוד,
0 תגובות