השליח האמריקני המיוחד סיים מסע באזור

נמשכים המאמצים של ממשל טראמפ להביא להתקדמות בתהליך המדיני בשבועות הקרובים.

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, סיים אתמול מסע באזור במסגרתו ביקר בקהיר, עמאן, ירושלים ורמאללה.

הוא נפגש עם גורמים רשמיים בכל המדינות כדי לדון בניסיונות להניע מחדש את המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים.

גרינבלט נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במשרדו בירושלים על רקע מאמצי ממשלו של הנשיא דונלד טראמפ להביא להתקדמות בתהליך המדיני בשבועות הקרובים.

מהבית הלבן נמסר שגרינבלט צפוי לקיים בשבועות הקרובים פגישות נוספות באזור. "כפי שאמר טראמפ בבירור, הוא מחויב באופן אישי להשגת הסכם שלום בין ישראלים לפלסטינים שיסייעו לעידן של שלום ושגשוג באזור. לפני מספר חודשים הנחה הנשיא את יועציו להמשיך בדיונים עם שותפים אזוריים על הדרך הטובה ביותר לתמוך במאמץ השלום. השיחות האלה עדיין נמשכות".

עוד נמסר כי כי ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ביקר בשבוע שעבר בסעודיה כחלק מהמאמצים לחדש את תהליך השלום.

היום יגיע לישראל ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טרנבול.

 

ראש הממשלה נתניהו אומר שהוא עומד בראש אחת הידידות הגדולות של מדינת ישראל: "אנחנו נציין יחד איתו ויחד עם מושלת ניו זילנד 100 שנים לשחרור באר שבע על ידי כוחות אוסטרליים וניו זילנדיים".

בהמשך השבוע יצא ראש הממשלה יצא ללונדון כדי להשתתף באירוע לציון 100 שנים להצהרת בלפור, הצהרה שהכירה בארץ ישראל כבית הלאומי של העם היהודי, והניעה את המהלכים הבינלאומיים להקמתה של מדינת ישראל.

נתניהו אומר: "המדינה לא הייתה קמה ללא ההתיישבות, ללא ההקרבה וללא הנכונות להילחם עליה, אבל ההתנעה הבינלאומית ללא ספק הייתה בהצהרת בלפור. באירוע הזה ישתתפו גם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, וראשי הקהילה היהודית, ואני אקיים כמובן פגישות עבודה בהמשך גם איתה וגם עם שר החוץ בוריס ג'ונסון. נקיים גם פגישות עם ראשי תאגידים כלכליים בבריטניה במטרה למשוך, להביא אותם להשקיע בישראל"

ביום חמישי האחרון נתניהו נפגש בירושלים עם מזכיר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין. 

ראש הממשלה בירך אותו על בואו ואמר: "אני מבקש לומר עד כמה אנו אסירי תודה על תמיכתה של ארה"ב וממשל טראמפ, לא רק בביטחוננו שהוא חיוני לעתידנו, אבל גם במונחים כלכליים. האופן שבו אנו משתפים פעולה והדברים שאנו עושים, לא רק על בסיס ממשלה מול ממשלה, אלא גם בין המגזר הפרטי החזק של ישראל והמגזר הפרטי החזק של ארה"ב. זהו אחד מעמודי התווך של חוסננו הכלכלי. אנו מעריכים זאת עמוקות".

שר האוצר האמריקני אמר: "אני שמח לראותך שוב, זה היה כבוד להיות במחיצתך ובמחיצת הנשיא מספר פעמים. אני נרגש מאוד להיות כאן בביקור רשמי ראשון, ואני מקווה שיהיו רבים נוספים. אין לנו שותף טוב יותר באזור מאשר ישראל".

ראש הממשלה הודה לשר על פעולתו הנחרצת של משרד האוצר נגד המשטר האיראני, בייחוד משמרות המהפכה ובן חסותם, החיזבאללה.

.

אורי רבינוביץ,
0 תגובות