"בכולנו אף פעם לא מאיימים"

חקיקה חייבת להיעשות לטובת כלל הציבור ולטווח הרחוק. חקיקה לא אמורה להיות לצורך מיידי ובוודאי שלא פרסונלית. לצורך העניין, העלאת שכר המינימום, העלאת שכר החיילים, פרויקט מחיר למשתכן – כל אלו דוגמאות לחוקים ותכניות לטובת הציבור הרחב ולטווח הארוך. כך צריכה להיעשות חקיקה וכך צריך לנהל מדיניות. בשביל זה נבחרנו.

אי אפשר לעשות חקיקה באופן רטרואקטיבי. המשטרה מתנהלת עשרות שנים בצורה מסוימת בנושא החקירות. במידה ורוצים לשנות את השיטה אפשר לשבת ולדבר. אבל אלה דברים שלא יכולים להיעשות רטרואקטיבית, לא יכולים להיעשות פרסונלית ובוודאי שלא בחפזה ותחת לחץ זמן בלתי סביר.

בכל בוקר אנחנו שומעים על עוד יוזמה של ח"כ כזה או אחר לשינויים מהותיים במערכת החוק בישראל. זה אחלה ונחמד לרמת הכותרת לאותו ח"כ - אבל כנראה שלא הרבה מעבר לכך.

לא יאומן ששבוע שלם אנחנו עוסקים ב'חוק צרפתי' ודומיו כשהכנסת מעבירה בוועדת העבודה בראשות חה"כ אלי אלאלוף, חברי לסיעת כולנו, את העלאת שכר מינימום ל- 5,300 ש"ח שישפיע על מאות אלפי אזרחים בישראל! תגידו לי אתם, המחויבות שלנו היא למאות אלפי עובדים שזו פרנסתם - או למי שיוזם את החוקים הצרפתים?!

מי שחושב שכל המאמצים סביב חוקי 'האוויר החם' האלה לא בא על חשבון עבודה לטובת הציבור - טועה. כולנו לא משתתפת בחגיגה הזאת ועוסקת במה שחשוב באמת – טובת האזרח. מי שהשיטה שלו זה לאיים כל היום, מוזמן. בכולנו אנחנו אף פעם לא מאיימים:

רועי פולקמן,
0 תגובות