יאיר לפיד אומר שהאו"ם איבד את זה, שוב

יאיר לפיד אומר שהאו"ם איבד את זה, שוב, לאחר שבמסיבת עתונאים בניו יורק הציע מייקל לינק, השליח המיוחד של מועצת זכויות האדם של האו"ם, להפסיק לתת ויזות לישראלים, להגביל את הסחר שלנו עם אירופה (שוק הייצוא העיקרי של ישראל), ולהפסיק את שיתופי הפעולה הכלכליים, הצבאיים והאקדמיים אתנו.

לפיד אומר שזז הוכחה נוספת לאובססיה העויינת של מועצת זכויות הטרוריסטים כלפי ישראל.

הוא אומר שהעובדה שאנחנו דמוקרטיה מתוקנת הנאבקת על חייה למול טרור איסלאמי, כנראה לא משנה להם.

להן העובדות, בהתאם ללפיד:

מאז הקמת המועצה לזכויות אדם של האו"ם היא אישרה שישים ושבע הצעות החלטה שגינו הפרות של זכויות אדם ברחבי העולם כולו, לעומת שישים ושמונה הצעות החלטה שגינו את ישראל. 

לא, זו לא טעות: המועצה גינתה את ישראל - מדינה דמוקרטית המקיימת את הדין הבינלאומי - יותר פעמים מאשר את כל מדינות העולם גם יחד.

במהלך העשור האחרון נטבחו בסוריה יותר מחצי מיליון בני אדם, התרחשו מלחמות באפגניסטן, בעיראק ובאוקראינה, בסין ובאיראן יש הוצאות להורג על בסיס יומיומי. ובכל זאת, ישראל היא המדינה היחידה עלי אדמות הראויה לסעיף נפרד בסדר היום של מועצת זכויות האדם. סעיף 7 קובע שבכל כינוס של הוועדה - בכל כינוס! - "יתקיים דיון על מצב זכויות האדם בישראל".

במקום ארגון המגן על החופש, על הדמוקרטיה, על ערכים הומניים ועל שלום עולמי, הפכו חלק מזרועותיו של האו"ם לסייעניות של האסלאם הרדיקלי ולסוכנים של ארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה. הרוב האוטומטי של המדינות הלא דמוקרטיות הפך לרוב אוטומטי נגד ישראל. במקום דיון מעמיק בבעיותיו שלהעולם, האו"ם מפיץ תעמולה אנטישמית מבישה. 
ועכשיו לפתרון: בכל מפגש שלי עם חברי קונגרס וסנאט אמריקאיים אני אומר להם, "האם אתם מבינים שהטירוף הזה נעשה על חשבונכם? בכסף של משלמי המיסים האמריקאים? למה אתם לא אומרים להם שאם האובססיה האנטי-ישראלית לא תפסק, אתם תפסיקו לממן את הארגון?" ארה"ב מממנת 22% מתקציב האו"ם, אני מזכיר להם. מותר לכם להגיד שאם הטירוף לא ייפסק, הכסף יפסיק להגיע. רק לאחרונה דיברתי על כך עם יושב ראש ועדת החוץ של הקונגרס אד רויס הרפובליקני ועם אליוט אנגל הדמוקרטי. 

בהתחלה היה קשה להסביר את זה, ככל שעובר הזמן יש יותר ויותר חברי קונגרס, משתי המפלגות, שעובדים אתנו כדי להלחם בטירוף הזה. גם השגרירה החדשה והמופלאה של ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, מובילה קו פרו-ישראלי בתקיפות ובלי להתנצל. 

אנחנו צריכים להמשיך ללחוץ בעניין ולא להרפות. למרות כל כשליו יש חשיבות לאו"ם. מי שאומר ש"לא חשוב מה אומרים בעולם", לא מבין מה המשמעות של זירה גלובלית. בעניין זה אני משתף פעולה עם הממשלה, כי מעמדה הבינלאומי של ישראל הוא עניין חשוב יותר מכל ענייני האופוזיציה והקואליציה

יאיר לפיד אומר: "אנחנו לא נזניח את הזירה הזו. זה לא מאבק שיש לו נקודת סיום, הוא לא מתגמל פוליטית, אבל זה מאבק שצריך להמשיך לנהל כל יום".


 

אורי רבינוביץ,
0 תגובות