יחימוביץ' יו"ר הוועדה לביקורת המדינה

הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת התכנסה לדיון מיוחד להחלפת יושבת ראש הוועדה. השינוי בראשות הוועדה נעשה בהתאם להסכם הרוטציה ובעקבותיו עברה ראשות הוועדה מח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) לח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני).

בישיבה המיוחדת ישתתפו; יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין ומבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא וחברי כנסת רבים.

המלצת ועדת הכנסת לבחור בח"כ שלי יחימוביץ ליושבת ראש הוועדה התקבלה פה אחד.

יו"ר הוועדה היוצאת ח"כ קארין אלהרר: זכיתי לעמוד בראש הוועדה שעסקה במגוון רחב של תחומים. תחומים הנוגעים לחיים של אזרחים, נושאים הנוגעים לציבור. עשינו דיוני מעקב רבים עד להשגת יעדים. אחד הנושאים לו נתנו משקל היה חקיקת משנה, שהיא הוצאת חוקים אל הפועל וכך גם לדוחות בנושא קק"ל. גיליתי שלכולם יש רצון אך יש בעיה קשה של משרדים שלא מדברים בינם לבין עצמם.  נחשפנו לבעיות קשות של שחיתות שצריך לטפל בהם. אסור לעמוד מנגד שיש ניסיון לפגוע בשומרי הסף.

ח"כ אלהרר ביקשה להודות לצוות הוועדה על שנתיים וחצי בהם התקיימו למעלה מ- 270 דיונים. לחנה פריידין, אייל קאופמן, חנה יוסף, יועצים משפטים, למבקר המדינה על דוחות מאירי עיניים ועל הירתמות לנושאים חברתיים ואחרים. למנכ"ל אלי מרזל ולראשי האגפים ולחברי הוועדה שידעו לעבוד בצורה טובה ובשיתופי פעולה של קואליציה ואופוזיציה,  לארגונים ועמותות, על סיוע ומעורבות, הבאת הנושאים והבאת נקודת מבט שונה. לצוות; שירה עמיאל, רחל בן דוד, ומעיין הדוברת

מאחלת הצלחה רבה לח"כ שלי יחימוביץ'.

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש: קארין, יצא לי להיות שותף, לעבודת הוועדה. זוכר במיוחד ישיבה בכפר המכביה, שעסקה בהסעות ילדים עם צרכים מיוחדים. נגעת בנקודה חשובה, חיברת את כל הכוחות. הוועדה היא מאוד חשובה למשטר הדמוקרטי ולא לחינם הראשות היא לאופוזיציה. קארין, עשית עבודה מדהימה. בטוח שתמשיכי לעשות עוד בוועדות השונות.

ח"כ יחימוביץ' אני מאחל בהצלחה מכל הלב. תמיד יהיה את המתח בין איך להיות עניני ואיך מכבדים והופכים את הנושא לפוליטי. ככל שהדברים יהיו יותר עניינים זה רווח לכולנו.

יו"ר הוועדה הנכנסת ח"כ שלי יחימוביץ': תודה על האמון והצבעה פה אחד. אני רואה בוועדה זו את החשובה ביותר בכנסת. זו הוועדה שמטפלת בכל ענייני המדינה, מרווחה ועד לביטחון וכל מה שבאמצע.

השוני המשמעותי בינה ובין הוועדות האחרות היא שהעבודה נעשית בצמוד למוסד מבקר המדינה. מוסד העושה עבודה מקצועית וללא מורא. יש משימות רבות לטובתו של האזרח; להבטיח שירות לאזרח, לפעול לחשיפת שחיתויות  ולהבטיח שהדוחות לא יישארו אות מתה.

אני רואה חשיבות בעצם ההגנה על מוסד המבקר ולהיות לו חומה בצורה.  לאפשר לו לבדוק כל נושא אותו הוא רואה לנכון.  לשמור על העצמאות והחירות של המוסד שיוכל לפעול בלי חשש שצעדיו יוצרו בלי אף סיבה. בשעתו היו ניסיונות בתקופתו של אולמרט להצר את הצעדים, וגם אז נלחמתי, ואמשיך לשאת את הדגל הזה.

אני מבקשת כמה ימים ללמוד את העבודה.

קארין, אני רוצה להודות על עבודה מצוינת יסודית, ועל החפיפה שאת עושה בנדיבות. ככל שתבחרי להישאר בוועדה, אשמח שתמשיכי לנהל את הישיבות בנושאים החשובים לך.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין: קארין, אני כבר מתחיל להתגעגע לקבלה המשותפת של דוחות המבקר.  לא נותנן ציונים אבל כל דוח של המבקר הנוכחי הוא אירוע חברתי חשוב. הדברים היו יכולים להיות, כמו שאמרו בעבר "אות מתה". הוועדה הזאת בראשותך, נתנה לדוחות פומביות דיון וטיפול רציני.

שלי לא צריך להציג אותך. כשאת יושבת בכל ועדה, הדברים שאת אומרת באים מתוך ידיעה ובדיקה. בוועדה הזו זה הדבר החשוב, לא סיסמאות אלא עבודה פרטנית על כל סעיף, כך שכל מבוקר ידע שהוא "יקבל טיפול" כפי שעשית עד היום בכנסת ובתקשורת. אני לך מאחל בהצלחה.

מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא: היום הוא יום חג. לא נעסוק בביקורת.

קארין, הייתה תקופה נהדרת. לא רק שיתוף פעולה יום יומי אלא גם פעולה לחזק את האפקטיביות של דוחות המבקר. העבודה הטובה התבטאה גם בטיפול בדוחות לתיקון  ליקויים. קארין עשתה עבודה פשוט נהדרת.

יחד איתך צריך להודות לכל הצוות של הוועדה, לחנה פריידין, לעורך תומר רוזנר  שמאיר את עיניו כשלא שמנו לב לפרט זה או אחר. לכל חברי הוועדה שהופיעו מי יותר ומי פחות. ואני מקווה שנמשיך לראות את חברי הכנסת ולקבל את הערותיהם.

ח"כ יחימוביץ', מאוד מעריכים את העבודה הפרלמנטארית שלך ובונים עלייך.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, שלי, את האדם הנכון במקום הנכון בזמן הנכון, דווקא כשמנסים לפגוע בשומרי הסף את תהיי פה. אני מאחל לך בהצלחה כי  חובתנו להגן על המוסד החשוב הזה.

קארין פתחת את ליבי עוד כשהייתי שר הרווחה, אולי תגיעי עוד  בהמשך לשולחן הממשלה תחת שלטונו..

ח"כ מירב בן ארי, קארין, את מיוחדת. זכתה הוועדה, עשית עבודה נהדרת בכל כך הרבה תחומים.  שלי, את נכנסת לנעלים מאוד גדולות. האמירה שלך שתאפשרי לקארין להמשיך לנהל ישיבות כל כך מתאימה לנשים ומראה  שאין כאן אגו.

ח"כ יעל גרמן קארין, באתי להביע את הערכתי.  הייתי כאן במגוון רחב של נושאים. הכישרון שלך היה לגעת בכל נושא במהירות האפשרית, יש נושא את כבר מזמנת את הוועדה ותמיד דנה ללא משוא פנים וללא מורא, מדברת בנעימות אך דורשת בתקיפות. עשית עובדה אדירה ואני מאחלת לשלי המון הצלחה.

ח"כ יואל חסון קארין תודה רבה על עבודה מדהימה. נגעת בהמון דברים. שלי, אין ראויה ממך לתפקיד. אני מאחל לך הצלחה. "הממשלה מאוד חמוצה שאת מונית לתפקיד הזה"

ח"כ יעקב מרגי זכיתי להכיר את קארין ולהיות חבר בוועדה שלה. מבקר המדינה, זכית ויש בראשות הוועדה שתי חברות כנסות יסודיות ערכיות מסורות , אתה לא תרגיש הבדל גדול. תודה לקארין ובהצלחה לשלי.​

שגית לוי,
0 תגובות