ח"כים חדשים הושבעו

חמישה ח"כים חדשים הושבעו במליאת הכנסת, ויחליפו את חמשת חברי הכנסת שפרשו מהכנסת במהלך הפגרה.

ח"כ סעיד אלחרומי שנכנס לכנסת בעקבות הסכמי הרוטציה ברשימה המשותפת במקומו של עבדאללה אבו מערוף, ויכהן כח"כ ברשימה המשותפת, הצהיר אמונים, ואמר: "העבודה שלי בכנסת תהיה בשיתוף פעולה עם כל חברי הבית כדי לקדם נושאים חברתיים כלכליים שמקדמים את האוכלוסיות המוחלשות, בכל המדינה ובמיוחד באזור הנגב, ערבים ויהודים כאחד" 

ח"כ סלאח סעד, שנכנס לכנסת בעקבות פרישתו של ח"כ מנואל טרכטנברג ויכהן כח"כ מטעם המחנה הציוני, הצהיר אמונים ואמר: "אלחם למען סגירת פערים בחברה הישראלית. בכהונתי אתמקד בשליחותי הציבורית בביטחון צדק ושוויון חברתי, בתעסוקה, בין פריפריה למרכז ובין יהודים למיעוטים. אמשיך לפעול להגשמת חזונם של פרס ורבין לשלום וביטחון, אני מאמין שהחזרה לדרך המשא הוא מתן היא אינטרס קיומי. אני קורא לכל עמיתיי, בואו נעשה כל שאפשר לאיחוי הקרעים בחברה הישראלית ונקים יחד מפעל לאומי לאיחוי שסעים, ומפעל לשוויון."

ח"כ לאה פדידה שנכנסה לכנסת לאחר פרישתו של ח"כ אראל מרגלית, ותכהן כחברת כנסת מטעם המחנה הציוני, הצהירה אמונים ואמרה: "אני מביאה 18 שנים של ניסיון ציבורי בשלטון המקומי, בבעיות הפרט והקהילה. יקנעם היא מודל לאומי ליכולת להפוך מעיירת ספר לעיר משגשגת. החוק הראשון אותו ארצה לקדם הוא חינוך חינם מגיל אפס, ילד לא נולד מגיל 3. חינוך הוא ההשקעה הציבורית החכמה והצודקת ביותר. סולידריות חברתית היא משימת נבחרי הציבור, אני פונה לחברי הכנסת מהסיעות הדתיות והחרדיות, אחים שלכם אנחנו, גם אם אני שומרת את השבת בצורה שונה מיכם, היא חשובה לי באותה מידה."

ח"כ מוסי רז, שנכנס לכנסת לכהונה שנייה לאחר שיו"ר מרצ זהבה גלאון החליטה לפרוש מהכנסת, ויכהן כח"כ מטעם מרצ, הצהיר אמונים ואמר: "אני להוט להמשיך בעשייה החברתית ובחקיקה להגנת הסביבה וזכויות אדם. אני מתכוון לייצג את מצביעי מרצ ולהיטיב עם אזרחי ישראל כולם. אני גם מתכוון ללא בושה לעשות כל שביכולתי כדי להיות קול לאילו שאינם יכולים לשלוח לכאן נציגים על אף שההחלטות שאנחנו מקבלים משפיעות עליהם, ואני מתכוון לפלשתינים בשטחים הכבושים. מי שחושב שנוכל להתבצר לנצח בחומות בטון של לאום ודת מסכן את עתידנו כאן. במקום לרדוף שלום, רודפים כאן את המבקשים שלום, פעם ברימון פעם בשלוש יריות ופעם בחקיקה. ההתנחלות היא פשע מלחמה."

שגית לוי,
0 תגובות