ביבי נגד המשטרה

ביבי איבד הלילה את עשתונותיו והשתלח במשטרה. לא במקרה, הוא יודע כי חקירותיו בפתח. לא משהו שולי, תיק 1000 אינו חקירה על סתם איזה "משקה" אלא מערכת ממוסדת לקבלת מתנות. גם שמפניה וגם סיגרים. הרי הוא יודע מה ארי הארו יודע, וזה מספיק כדי לא לישון טוב בלילה.

גם בתיק 2000, שהוא מאבק על ליבת נפשה של הדמוקרטיה וחופש הביטוי, עלול ביבי למצוא עצמו בצרה, וממרחק מבצבצים באפלה תיקי 3000 ובזק. האחרון הוא פוטנציאל לעדי-מדינה כמו 1000 ו-2000 ואילו ב-3000 צפוי לו עימות שיעלה על פני המים בחדר החקירות עם בוגי. קרב ביבי-בוגי, ולמי תאמינו?

פרסומיהם את עמיתיי מרדכי (מוטי) גילת וגידי וייץ ואמיר אורן, ובתיק 3000 רביב דרוקר וברוך קרא הם סיבת הפניקה, שאחזה הלילה בביבי. על משכבו בלילות הוא עטוף יגון על שהסכים למנות את רוני אלשיך למפכ"ל.

אלשיך הוא עוף ייחודי, צמוד-משימה. פעם בא אליו ארז וינר מלשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי עם מסמך הכזב הנודע. אלשיך התבונן ואמר לו כי המסמך חשוד כמזויף, ויעץ לו להודיע על כך לביבי או ליועץ המשפטי יהודה ויינשטיין. וינר התעלם, מסר אותו לד"ר גבי סיבוני שהדליפו לערוץ-2. וינר לא קיבל את המשרה הנכספת של קצין חינוך. עכשיו הוא מועמד לתפקיד בכיר במשרד החינוך של נפתלי בנט אלא אם יתעשת השר.

אך אלשיך מוכר משרותו המוצלח בשב"כ כמי שמתרחק ממשוא-פנים. לפיכך אין לביבי ברירה אלא לנסות להטיל רפש במשטרה. אלא שהדה-לגיטימציה לא תצלח. יותר מדי ישראלים מבינים כי ב-2017 הגיעה העת להשתמש בססמה של ביבי (מ-1999) נגד ביבי: "הם מפחדים. הם מ-פ-ח-דים." בדיוק כך.

דן מרגלית,
0 תגובות