"גבאי הצטרף רשמית לימין"

אחת הקלישאות הפוליטיות הנפוצות טוענת כי המזרחים - כגוף אחד, כשבט - מצביעים לימין כי הם סתומים, כי הם בעצם לא מבינים כי הוא דופק אותם, לפחות כמו השמאל הציוני שדפק אותם לפניו. ואז מגיע אבי גבאי, האלטרנטיבה הגדולה, מזרחי שאפילו צייץ משהו על דיכוי מזרחי, ומודיע כי הוא לא יישב עם הרשימה המשותפת, כלומר עם הזועביז, גם אם יאלץ לוותר על השלטון בשביל זה, שזו בעצם המשמעות האמיתית של האמירה הבעייתית שלו מהיום.

מעבר לעובדה שגבאי הצטרף רשמית לימין, ממנו הוא הגיח מלכתחילה, הוא גם הפסיד בעיני את ההשפעה החיובית שהייתה יכולה להיות לו על הקול המזרחי, שכבר שנים מוסלל לשנאת ערבים בוטה, הכוללת גם את מחיקת ההיסטוריה שלו עצמו. 
אלטרנטיבה, גבאי נשמה, היא לעמוד מול נתניהו והימין ולהציג חלופות ברורות. בכל תחום, גם אם כולם סבורים שאתה הוזה. בכלכלה, בחברה, בבטחון, וכן, גם ביחס לערבים, המהווים כחמישית מכלל תושבי המדינה ושמתחככים, לא נעים להזכיר את זה שוב ושוב, בעיקר עם האוכלוסיות המזרחיות שבפריפריה. 

לזחול אל הימין ולהעמיד פנים שאתה ימין, זה לא רק הופך אותך לימין מהסוג הגרוע ביותר, זה גם הופך את הימין לדרך היחידה האפשרית פה ומחייב כל אזרח הגון, מזרחי או אשכנזי, להצביע למקור ולא לחיקוי העלוב והפופוליסטי שלו.

רון כחלילי,
0 תגובות