"ישראל נגד פיוס בין הרשות לחמאס"

משלחות ארגון חמאס ופתח חתמו על הסכם פיוס בקהיר בירת מצרים.

על ההסכם חתמו עזאם אל אחמד מפתח וסאלח אל-עארורי מארגון חמאס.

ההסכם נחתם בנוכחות שר המודיעין המצרי חאלד פאוזי.

נציג פתח אמר כי הארגון הסכים עם חמאס שהשליטה במעברים מרצועת עזה תועבר לידי ממשלת האחדות הפלסטינית.

ראש הממשלה אומר: "ישראל מתנגדת לכל פיוס בין הרשות הפלסטינית לחמאס, כל עוד החמאס פועל להשמדת ישראל ולא מתפרק מנשקו. ישראל עומדת על כך שהחמאס יחזיר את חללינו וישחרר את אזרחינו המוחזקים באכזריות על ידם. פיוס עם ארגון רוצחים ששואף להשמדת ישראל לא מקרב את השלום אלא מרחיק אותו".

מלשכת ראש הממששלה נמסר: "כל פיוס בין הרשות הפלסטינית לבין החמאס חייב לכלול עמידה בהסכמים בינלאומיים, עמידה בתנאי הקוורטט ובראשם הכרה בישראל ופירוק חמאס מנשקו.

המשך חפירת מנהרות, ייצור טילים וייזום פעולות טרור כנגד ישראל מנוגד לתנאי הקוורטט ולמאמצי ארצות הברית לחידוש התהליך המדיני.

ישראל דורשת את קיום התנאים הללו וכן את שחרורם המיידי של חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ז״ל והאזרחים אברה מנגיסטו והישאם א- סייד המוחזקים בידי חמאס באכזריות.

כל עוד חמאס לא יתפרק מנשקו וממשיך לקרוא להשמדת ישראל, ישראל רואה בו אחראי לכל פעולות טרור שמקורן בעזה.

ישראל מתנגדת לפיוס שאינו כולל מרכיבים אלה.

ישראל עומדת על כך שהרשות הפלסטינית לא תאפשר מאחז כלשהו לפעולות טרור של החמאס משטחי הרשות ביו״ש וכן מעזה, אם אכן הרשות הפלסטינית תקבל אחריות על שטחה.

ישראל תבחן את ההתפתחויות בשטח ותפעל בהתאם".

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) אומר: "חבירת אבו מאזן לחמאס הופכת את הרשות הפלסטינית לרשות של טרור. מי שחתם על ההסכם הוא סלאח ערורי שעומד מאחורי חטיפה ורצח שלושת הנערים".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות