על נשים להתלבש “באופן צנוע”

בנתניה יש בית חולים, בית חולים לניאדו. בהודעה שתלתה הנהלת בית החולים, היא ציינה שבית החולים “הינו מוסד דתי”, ושעל כן על נשים המגיעות אליו להתלבש “באופן צנוע.”

במפלגת מרצ אומרים שנשים נחשבות לרוב למיעוט, אף שבפועל הן רוב: 51% מהאוכלוסיה הן נשים: "פה יש לנו מוסד רפואי שמשרת את תושבי נתניה, אבל מחליט שעל רוב האוכלוסיה שלה צריכות לחול הגבלות. ספק אם יש מקום צנוע פחות מבית חולים, שבו מתגלה האדם בכל מערומיו, אבל מסורת זו מסורת. רצוי, לא לאבד הכרה כשאת בגופיה, ואם את בהתקף כאבים קשה, הקפידי על לבושך: כל כבודך בת מלך פנימה".

במרצ אומרים שלפני כמעט ארבע שנים קיבלה הממשלה את החלטה 1526, שקובעת ש”תופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי היא תופעה חמורה… המחייבת פעולה ממשלתית אקטיבית לביעורה.

במפלגה אומרים: "שר הפנים הצטווה להכין תקנות לרשויות המקומיות שיאסרו על הדרה. מאז הנושא מונח על שולחנו של אריה דרעי, שר הפנים, וכלום לא קורה.

בספטמבר האחרון, הבטיח היועץ המשפטי לממשלה לחכ”ים הדתיים שהוא “ירכך” את האכיפה בתחום הדרת הנשים כך ש”תתאים לאורח החיים הדתי והחרדי.” במקביל, הוא צמצם את סמכויות הפעולה של המשנה ליועמ”ש דינה זילבר בנושא. כך נראית המלחמה של ממשלת נתניהו בהדרת הנשים. בבחירות הבאות, מי שלא רוצה לראות את נשות ישראל מתדרדרות למעמד של אזרח סוג ב’, מתבקש להצביע למפלגה שלא תמכור אותן לדרעי ולסמוטריץ'".


 

גילי שביט,
0 תגובות