"תשתית טרור חקלאי שנותרה ללא מענה"

איראן? אבי גבאי אומר שממשלת נתניהו מפקירה את הביטחון של החקלאים.

הוא מספר: "במסע שלי בארץ הבנתי שהחקלאים הם האנשים הכי עצובים שיש במדינה היום. יש להם הרבה סיבות להיות עצובים: משקים משפחתיים נסגרים, בנות ובנים לא ממשיכים את העסק שעובר בירושה משפחתית, הענף קורס בגלל חוסר תכנון ואנשים ציוניים שמיישבים את גבולות המדינה רואים את מפעלי החיים של ההורים והסבים שלהם יורדים לטימיון.

ואם כל זה לא מספיק, החקלאים נאלצים להתמודד בשנים האחרונות עם תופעות של פרוטקשן, התנכלויות, הצתות של בתי אריזה וקירור, השחתה, גניבה ונזקים של מאות מיליוני שקלים בשנה - מצפון ועד דרום ובתדירות כמעט יומית.

גם בנושא הזה ממשלת ישראל מסירה מעצמה כל אחריות ומפקירה את החקלאים לעצמם, מול חברות ביטוח שמסרבות לבטח וארגוני מתנדבים נפלאים כמו "השומר החדש" שקמים כדי לספק לחקלאים את מה שהממשלה הזו לא מספקת: ביטחון אישי בסיסי".

גבאי אומר שגם היום, בעידן הסטארט אפים והרכבים שנוסעים ללא נהג, החקלאים שלנו עומדים בחזית: "כשאתם שומעים על רקטה שנפלה ב"שטח פתוח" ברוב המקרים הכוונה היא למטע חקלאי. החקלאים שומרים על האדמות שלנו (אם הם לא יהיו שם אויבנו יהיו), מספקים ביטחון תזונתי לאזרחי המדינה ומהיכרות אישית הראשונים להתייצב למען המדינה ולשרתה".

גבאי אומר שהאיום האיראני חשוב אבל בעשור האחרון, עשור ה״מנהיג הבטחוני״, התפתחה כאן תשתית טרור חקלאי שנותרה ללא מענה. הוא אומר שהממשלה מודעת לבעיה אבל חיה איתה. עד האסון שיגיע ואז יבואו להצטלם נואמים נאום כלשהוא,.

גבאי אומר: "אני מתחייב שהממשלה שלנו תתייחס לתופעה ברצינות, נקצה את המשאבים הנדרשים כדי להתמודד עם הטרור נגד החקלאים, ונטפל במפגעים כמו שצריך לטפל במי שמפגע באלו שבכל יום מקיימים את החזון הציוני".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות