"הכרה אמיתית בעיר כבירתה של מדינת ישראל"

חברת הכנסת מיכל בירן מהמחנה הציוני אומרת שהמשמעות הסימבולית של העברת השגרירות האמריקאית לירושלים היא הכרה אמיתית בעיר כבירתה של מדינת ישראל.

וזאת הסיבה שכציונית וכתושבת ירושלים היא קיוותה שמכל ההבטחות המופרכות שטראמפ מפזר, אולי זאת בכל זאת תתממש.

בירן אומרת: "עשרה חודשים אחר כך, וכלום לא קרה. טראמפ אמר בריאיון טלוויזיוני כי הוא מתנה את העברת השגרירות בהתקדמות המו"מ לשלום בין ישראל לפלסטינים. באופן די צפוי פוליטיקאים מהימין תקפו את טראמפ על ההתבטאות הזו. הם כנראה שכחו את הפרסום של כתב FOX בחודש מאי האחרון, שלפיו דווקא נתניהו הוא זה שביקש בשושו מטראמפ שלא להעביר את השגרירות לבירה".

בירן אומרת שסגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הגדילה לעשות כשיצאה נגד דבריו בסיור בשומרון שנערך עם 25 חברי פרלמנט מכל העולם.

על כך היא אומרת: ירושלים היא בירתנו, אין על זה ויכוח.

היא מסבירה את עמדתה: "לכן לפני כ-10 שנים התקבלה החלטה לפיה 140 יחידות ממשלתיות יעברו לירושלים כחלק מתהליך חיזוק העיר עד 2015. בשנת 2014 התקבלה החלטה דומה שמטרתה להשלים את התהליך עד למאי 2019.

לפי דוח של המרכז להעצמת האזרח שפורסם לפני חודשיים, רק 9 יחידות עברו לירושלים בשנים שחלפו. 131 יחידות ממשלה נותרו במקומן. אגב, רק 37 מתוכן מוגדרות כרגע ״בתהליך מעבר״. והיתר? נכון לעכשיו התהליך שהיה אמור להיגמר בעוד כשנה וחצי, צפוי להסתיים רק בשנת 2025".

בירן אומרת: "כשהממשלה מאשימה את טראמפ על שהפר את ההבטחה להעביר את השגרירות לבירה, ירושלים, כדאי שהיא עצמה תבצע בדק בית ותתחיל להתייחס לירושלים ברצינות הראויה לבירת ישראל ולנקוט בצעדים הנדרשים וסוף סוף להשלים" את העברת משרדי הממשלה".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות