שר הההגנה של ארה"ב על צפון קוריאה: "הצבא צריך להתכונן"

שר ההגנה של ארצות הברית ג'יימס מאטיס הורה לבכירים בצבא האמריקני להגיש תוכניות צבאיות לנשיא דונלד טראמפ, למקרה שהמאמצים הדיפלומטיים לפתור את המשבר בקוריאה הצפונית ייכשלו.

כלי התקשורת בארצות הברית דיווחו כי מאטיס אמר את הדברים אחרי שטראמפ נזף בצוותו בשבוע שעבר על כך שלא סופקה לו תוכנית חירום במהירות מספקת.

בוועידה של צבא ארצות הברית בוושינגטון אמר מאטיס כי מתקיים מאמץ דיפלומטי וסנקציות כלכליות כדי לגרום לקוריאה הצפונית לשנות הדרך בה הלכה עד כה.

עם זאת, הוא הוסיף: "מה יקרה בעתיד? לא אתם ולא אני יכולים לומר, כך שיש דבר אחד שצבא ארצות הברית יכול לעשות, ולכן עלינו להתכונן כדי להבטיח שיהיו ברשותנו אופציות צבאיות עבור הנשיא".

בשבת התייחס טראמפ לנושא בחשבון הטוויטר שלו. הוא כתב: "נשיאים וממשלים מדברים עם קוריאה הצפונית מזה 25 שנים. הסכמים נחתמו וכמויות עצומות של כסף הועברו אך זה לא עזר. בעבר הופרו הסכמים לאחר שהדיו יבש ונציגי המשא ומתן של ארצות הברית הוצגו כטיפשים. מצטער, אבל רק דבר אחד יעבוד!".

בשבוע שעבר כתב טראמפ: "אמרתי לרקס טילרסון, שר החוץ הנפלא שלנו, שהוא מבזבז את הזמן בניסיון לשאת ולתת עם איש הטילים הקטן... שמור את האנרגיה רקס, נעשה מה שצריך לעשות. להיות נחמדים לאיש הטילים לא עזר במשך 25 שנה, מדוע שזה יעבוד עכשיו? קלינטון נכשל, בוש נכשל ואובמה נכשל. אני לא אכשל".

לעומת זאת, שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב אמר בשיחת טלפון לשר החוץ האמריקני כי ההסלמה בחצי האי הקוריאני אינה מקובלת. עוד אמר לברוב כי ארצו דורשת לקבל לידיה את הרכוש הדיפלומטי שהוחרם על ידי ארצות הברית בשנת 2016.

 

 

עודד בן דוד,
0 תגובות