נייר עמדה: אנטי-ציונות היא אנטישמיות

על רקע מספר החלטות של מועצת הביטחון של האו"ם לנתק את הקשר בין העם היהודי ובין אתרי מורשת, וכן עם התגברות האלימות והשימוש במונח אנטי-ציונות ברחבי העולם, 26 חברי פרלמנט מרחבי העולם חתמו היום על הצהרה לפיה לעם היהודי זכות חוקית לריבונות על כל אדמותיה וכן כי המונח אנטי-ציונות הוא ביטוי של אנטישמיות.

כך, בין היתר, נכתב ברזולוציה (נייר עמדה) שהגישו חברי הפרלמנט מרחב העולם לממשלת ישראל: "אנחנו מבקשים לדחות את כל ההצהרות המבקשות לשלול את הקשר של העם היהודי לישראל ולירושלים, וכן את מצג השווא של מדינת ישראל ככובשת, ולהדגיש את אופיו האנטישמי של השימוש הבלתי ראוי במונח אנטי-ציונות. אנו קוראים לממשלות, מוסדות ומנהיגים ברחבי העולם לאמץ כעניין של מדיניות רשמית את הגדרתה של האנטישמיות לפי מחלקת המדינה האמריקנית והברית הבין-לאומית של זיכרון השואה (IHRA), שאושרה על ידי מדינות אירופאיות רבות ובכך להכיר בכך שאנטי-ציונות היא ביטוי היכול לשמש כאמצעי אנטישמי. אנו תומכים במדינת ישראל ומכירים בזכות שניתנה לעם היהודי ובזכויותיה החוקיות לריבונות ולהגנה עצמית על כל אדמותיה ושטחה, תוך הכרה בצורך של בני כל הדתות, למען ישראל חזקה ומאוחדת, וירושלים בירתה הנצחית והמאוחדת".

השרה גילה גמליאל שקיבלה מידי הפרלמנטרים את הרזולוציה ציינה: "היום ציינו מאה שנה להצהרת בלפור וחמישים שנה לאיחוד ירושלים, ביחד עם חברי פרלמנט מ15 מדינות מרחבי העולם, שהגיעו על מנת להביע את תמיכתם במדינת ישראל. זו העת לעבור מהלכה למעשה ושכל המדינות יעבירו את השגרירויות שלהם לבירתנו הנצחית ירושלים"

ביקור חברי הפרלמנט נעשה במסגרת הכנס השנתי השישי של השדולה הבינלאומית- פרלמנטרים למען ישראל ((Israel Allies Foundation שמתקיים בין ה-10/10- 8/10  במלון ממילא בירושלים.

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל ((Israel Allies Foundation הינה ארגון גג המאגד את פעילותן של 36 שדולות פרו-ישראלית הפועלת בבתי הקונגרס האמריקניים, הפרלמנט האירופי ובפרלמנטים אחרים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום, שיתוף, תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב.  השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל". כנס שדולת הפרלמנטרים למען ישראל נעשה בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי והשגרירות הנוצרית. 

כפיר אוחיון,
0 תגובות