פתרונות הדיור של יהוד-מונוסון

ראש עיריית יהוד-מונוסון, יעלה מקליס, אומרת שבישובים רבים במדינת ישראל, כמו גם ביהוד מונוסון, מחירי הדיור הגבוהים מקשים על זוגות צעירים ומחוסרי דיור, להישאר להתגורר בעיר.

לכן העיריה בראשותה פועלת ליצירת אפשרויות לילדינו להמשיך לגור קרוב אלינו ולהישאר חלק בלתי נפרד מן הקהילה בה גדלו.

הפתרון של יהוד-מונוסון כולל שלוש אופציות, חלקו בסיוע של משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (הסכם גג) וחלקו במסגרת מקומית של העירייה וועדת התכנון המקומית.

אלה הפתרונות שמציעה יהוד-מונוסון:

1. פרויקט מחיר למשתכן שיכלול כ 1000 יחידות בתוכנית מקבת גני יהודה שהוחלט להפקידה בשבוע שעבר, שחלקן מיועדות בלעדית לזכאים מיהוד מונוסון והיתרה לזכאים מכל הארץ, לרבות מהעיר שלנו.
2. פרויקט 55 דירות לזוגות צעירים במקלב שייצא לדרך לאחר השלמת ההליך המשפטי של פינוי השטח וקבלת אישור למכרז משנת 2006. אנו פועלים בנחישות להסרת הקשיים המשפטיים שעיכבו פרויקט זה למעלה מעשר שנים.
3. דיור בר השגה במסגרת תוכנית האב להתחדשות העירונית ליבת העיר. הפרויקט הראשון - 50 דירות 3 חדרים שאאורה מציעה בהנחה של כ 250,000 שח ממחיר השוק לזוגות צעירים ומחוסרי דיור תושבי העיר.

יעלה מקליס אומרת:"בכוחות משותפים של כל מי שרואה את טובת הצעירים שלנו, יחד עם סיוע של משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל אותם רתמתי למשימה - נשיג מטרה נכספת זו".

ניצן אביבי,
0 תגובות