אלה התנאים של נתניהו לשלום איזורי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה קיימו במעון ראש הממשלה בירושלים מפגש נוסף במסגרת חוג התנ"ך. זאת הפעם התשיעית שמתקיים חוג התנ"ך ע"י ראש הממשלה ורעייתו והוא נקרא על שם שמואל בן ארצי ז"ל, חמיו של ראש הממשלה.

חוג התנ"ך הוא מסורת שהתקיימה בימי ראשי הממשלה לשעבר דוד בן-גוריון ומנחם בגין וחודשה לפני למעלה מארבע שנים ע"י ראש הממשלה נתניהו ורעייתו. החוג מתקיים בשיתוף מרכז מורשת בגין. הערב התמקד החוג בנושא "הסוכה - בין גן עדן ובטנו של הדג".

ראש הממשלה אומר: רעייתי שרה ואני קיימנו מפגש נוסף של חוג התנ"ך במעון ראש הממשלה בירושלים, לזכרו של חמי האהוב שמואל בן ארצי ז״ל, שהנחיל תורה לדורות רבים. אין קיום יהודי בלי התנ״ך ואין עתיד יהודי בלי התנ״ך. הנה הדברים שאמרנו בפתח השיעור, ערב חג הסוכות".

נתניהו אמר באירוע: "שרה ואני שמחים לארח אתכם שוב בחוג לתנ"ך, המפגש העתי שלנו על שמו של חמי ז"ל, שמואל בן ארצי. שמואל אני חושב שמוכר לכם, לרובכם, חלקכם הכרתם אותו בחייו. שמואל הנחיל תורה לדורות רבים ועדיין אנחנו נפגשים ויש כמה אנשים שנמצאים כאן שהיו תלמידיו שיכולים להגיד על הרושם הכביר שהוא השאיר, לא רק מבחינת האישיות שלו, זה מובן מאליו, אבל מבחינת היכולת שלו להנחיל את אהבת המקרא לאנשים סביבו שגילו באמת את המסד של הקיום היהודי, כי הרי אין קיום יהודי בלי התנ"ך, זה לא קיים. לדעתי גם אין עתיד יהודי בלי התנ"ך.

זה המסד הראשון והעליון ועליו אנחנו עומדים. עכשיו, זה לא שלא מנסים לנתץ לנו את המסד, עושים את זה כל כך מיני גורמים ומנסים אבל בעזרת ה' אנחנו יכולים להגיד שאנחנו עומדים איתן. אנחנו ערב חג סוכות, כשהקימו מחדש את הריבונות היהודית פה בארץ ישראל היו שהתייחסו לדבריו של הנביא עמוס על הקמת סוכת דוד הנופלת ויש עדיין שמנסים להפיל אותה מעת לעת, אבל היא אמת איתנה מתמיד".

ראש הממשלה התייחס לתהליך השלום: "שלום מחייב הכרה במדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי. אנחנו לא מעוניינים בפיוס מדומה שבו הפלגים הפלסטיניים מתפייסים אחד עם השני על חשבון הקיום שלנו.

ועל כן אנחנו מצפים לראות שלושה דברים: אחד - הכרה במדינת ישראל; שניים - פירוק הזרוע הצבאית של החמאס; ושלוש - ניתוק הקשר עם איראן, שקוראת להשמדתנו. אלה דברים בסיסיים, ואנחנו עומדים עליהם".

בת גלים שער אמרה:

"הדוגמה שלנו היא ממש דוגמה חיה לכמה הדור שלנו מדהים, לכמה ההנהגה שלנו מדהימה. אני זוכרת קודם כל את הטלפון הראשון של ראש הממשלה ביום שישי הראשון שזה קרה, אתה צלצלת ואמרת לי: "בת-גלים, אנחנו נעשה הכל כדי להחזיר את הבנים הביתה". זה נתן לי המון כוח, אני ידעתי שאני בידיים טובות.

אני זוכרת שחזרנו מהאו"ם ואמרתי לעצמי: "איך המדינות מתייחסות לאזרחים שלהן ואחד לשני, ואיך אנחנו במדינה שלנו יכולים לדעת שאנחנו חיים טוב". זה לא מובן מאליו ששלושה ילדים נעלמים מהבית וכל המדינה על הרגליים, וכל הצבא על הרגליים, ולא היה אחד שלא היה בתמונה הזו.

את הטוב הזה רציתי לחקוק במילה הכתובה, בעידן הארעי הזה שדיברנו עליו כל כך הרבה. משהו במילה הכתובה בכל זאת משאיר את הדברים כאן. היה חשוב לי נורא, אמנם הדברים יצאו מהבטן בלי כוונה ראשונית לכתוב אותם, אבל, מאחר וכתבתי, החלטתי שראוי ונכון לשתף את עם ישראל ביצירה הזאת. ממש בימים אלה יצא ספר וממש לכבוד הוא לי להעניק את זה לראש הממשלה ולרעייתו".

רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו הקריאה שיר מתוך כתביו של שמואל בן ארצי ז"ל. בתום השיעור העניקה בת גלים שער לראש הממשלה נתניהו ורעייתו ספר שהוציאה לאחרונה על בנה גלעד ז"ל.

 

דור מנשה,
0 תגובות