ח"כ חדשה: לאה פדידה

במפלגת המחנה הציוני מצרים על פרישתו.מהכנסת ומברכים את לאה פדידה, המכהנת כמשנה לראש עיריית יוקנעם. 

אראל מרגלית מסביר את הסיבות לפרישתו: "נכנסתי לעולם הפוליטי כדי לקדם אג'נדה של שינוי חברתי כלכלי בדרום ובצפון ולתת גם לאלה שנשארו מאחור, הזדמנות אמתית להצליח. כל חיי הייתי יזם, ראיתי ברכה בעמלי, הייתי שותף ביצירת חברות רבות שיצרו אלפי מקומות עבודה וקרן ג'יי וי פי שאותה הקמתי ובראשה עמדתי הפכה לאחת מעשר קרנות ההון סיכון המובילות בעולם. ההחלטה לעבור לעולם הפוליטי נבעה מהרצון להפוך את העשייה היזמית לאג'נדה לאומית: לקדם את הגליל והנגב, להכניס למעגל ההצלחה יותר ויותר אוכלוסיות שהמדינה השאירה מאחור, לתת לכל אזור במדינת ישראל אפשרות לספר את הסיפור הייחודי שלו ולייצר אלפי מקומות עבודה חדשים לצעירים.

לעשות את מה שעשינו ברובע המדיה בתחנת הרכבת הישנה בירושלים וברובע הסייבר בבאר שבע- בכל מקום בארץ. זאת העשייה היזמית שלי , זה החזון הציבורי שלי וזו גם האג׳נדה הפוליטית שלי.

היוזמה הלאומית להקמת שבעה אזורי צמיחה חדשים בישראל תפסה תאוצה. אנחנו ניצבים כיום בסיטואציה בה יש לנו אפשרות לרוץ עם היוזמה קדימה, להפוך את הצפון והדרום למרכזים חברתיים וטכנולוגיים בינלאומיים שהעולם כולו יישא אליהם את עיניו. אנחנו ממנפים את הכוח הגדול והאנרגיות החיוביות שהיוזמה הזאת מביאה אתה להביא לשינוי חברתי אמיתי. במהלך חמש שנות כהונתי בכנסת הצלחנו לייצר שיתופי פעולה בין קואליציה לאופוזיציה כדי להוביל את האג'נדה הזאת, לרתום ליוזמה את ההנהגות המקומיות, לאחד בין יהודים לערבים, חילוניים ודתיים, קיבוצניקים ועירוניים, שהתגייסו סביב יוזמה משותפת וסיפור חדש המייחד את העוצמה של כל אזור ואזור. חשבתי והאמנתי שהיוזמות הללו צריכות לייצר אלטרנטיבה ודרך חדשה".

מרגלית אומר: "אין זה סוד שרציתי להיבחר לראשות מפלגת העבודה ולהיות מועמדה לראשות הממשלה. החברים בחרו אחרת ואני מכבד את בחירתם. כדי להמשיך לפעול כיזם חברתי שיש באפשרותו לעשות שימוש בכל האמצעים,המשאבים ומרחב הפעולה הנדרש, החלטתי לפרוש מתפקידי כחבר כנסת ולחזור ולכהן כיו"ר קרן ג'יי וי פי ויו"ר עמותת "בקהילה" אותה הקמתי עם רעייתי דבי לפני 15 שנה. העמותה פועלת לשנות מציאות של עשרות אלפי ילדים דרך חינוך וקהילה ומעניקה להם הזדמנות אמיתית להצליח.

הדרך הטובה ביותר בשבילי להפוך את האג'נדה אותה אני מוביל למציאות בשטח היא לצרף את הניסיון הציבורי והיכולת היזמית למיזם חברתי וברמה הלאומית. גם פיתוח כלכלי של אזורים שלמים וגם הרחבת פעילות "בקהילה" לשכונות מתקשות נוספות בארץ.

אני מאחל הצלחה גדולה ליו"ר המפלגה אבי גבאי ולחבריי בסיעה ובמפלגה. אני רוצה להודות לכל מי שהלך אתי כברת דרך, גם לצוות המסור שלי וגם לאלפי הפעילים, התומכים והחברים. כולכם שותפים שלי להמשך הדרך. ביחד נמשיך את המסע המרגש ברחבי הארץ, בידיעה שאפשר להוביל את המדינה בדרך אחרת ולתת תקווה חדשה לאזרחים בישראל.

בתמונה: תלמידי מגמת ביוטכנולוגיה של תיכון דנציגר בקריית שמונה, שהביאו למרגלית גאווה ענקית וזכו במקום הראשון בתחרות החדשנות של MIT עם ערכה לזיהוי גלוטן בזמן ארוחה, אותה פיתחו בשנתיים האחרונות.

התמונה של ‏אראל מרגלית - Erel Margalit‏.

במחנה הציוני אומרים: "לאה עתירת ניסיון בפעילות למען נשים, נוער, קשישים ופריפריה, אותה תמשיך לקדם גם בכנסת".

במפלגה אומרים: "אראל הוא מהח"כים הפעלתניים, חבר וועדת חוץ וביטחון, ופרלמנטר לוחם בוועדת הכספים. אראל הוביל מאבקים חשובים ובלתי מתפשרים נגד השחיתות, למען עסקים קטנים ולמען הפריפריה – הן כח"כ והן כיזם. אראל הבהיר כי ימשיך לפעול למען הדרך בה אנו מאמינים, גם אם מחוץ לכנסת, ואנו מאמינים שיתרום רבות בתחומי עשייתו, כפי שעשה עד היום".

התמונה של ‏המחנה הציוני‏.
שגית לוי,
0 תגובות