נתניהו ביקר במעלה אדומים

ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמעיל הנייה אומר כי כל עוד יש כיבוש זכותו של העם הפלסטיני להחזיק בנשק. הנשק יחולק לשניים: נשק המשטרה והממשלה ונשק ההתנגדות.

הנייה אמר כי "אפשר להגיד שהפילוג מאחורינו".

ראש הממשלה נתניהו הגיב על כך היום במעלה אדומים: "אנחנו מצפים מכל מי שמדבר על תהליך שלום להכיר במדינת ישראל וכמובן להכיר במדינה יהודית ואיננו מוכנים לקבל פיוסים מדומים שבהם כביכול הצד הפלסטיני מתפייס על חשבון הקיום שלנו. מי שרוצה לעשות פיוס כזה, ההבנה שלנו היא פשוטה מאוד: תכירו במדינת ישראל, תפרקו את הזרוע הצבאית של החמאס, נתקו את הקשר עם איראן שקוראת להשמדתנו ועוד כהנה וכהנה. יש דברים מאוד ברורים וגם הדברים האלה נאמרים בצורה ברורה."

נתניהו הוסיף: "אנחנו כאן במעלה אדומים עם חבר הכנסת דוד אמסלם ועם ראש העיר בני כשריאל. אני מכריז בזה על תנופת פיתוח מועצמת במעלה אדומים. אנחנו נבנה כאן אלפי יחידות דיור. אנחנו נוסיף את אזורי התעשייה וההרחבה הדרושה כדי לאפשר לפיתוח מואץ של המקום הזה. המקום הזה יהיה חלק ממדינת ישראל". 

הוא אמר: "אני תומך בחוק הזה של ירושלים רבתי, שיאפשר לירושלים ולבנותיה להתפתח בהרבה מאוד בחינות. זאת בשורה גדולה וחשובה".

נתניהו התייחס לאירוע הירי בלאס וגאס: "לאס וגאס והעם האמריקני חוו יום של אימה. לבו של עם ישראל יוצא אל עשרות האנשים החפים מפשע שנרצחו בדם קר. לבנו יוצא גם למאות הפצועים. אנו מתפללים להחלמתם המהירה. עם ישראל ניצב לצדה של אמריקה בשעה זאת, בכל שעה, אבל בייחוד בשעה זאת. אנו נתגבר יחד".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות