לא חסר מאיפה לקחת

שמעתי פתרון משבר הנכים באמצעות תוספת של כארבעה מיליארד שקלים לקיצבאות הנכות.

בתכנית הבוקר של ערוץ 2 התארח באולפן איש ימין כלשהו, ספוג כולו בשביעות רצון עצמית, והתבדח על כך שלחמשת הממים של ז'בוטינסקי, המייצגים את הצרכים הבסיסיים שמחויבת המדינה לספק לאזרחיה (מזון, מלבוש, מעון, מורה ומרפא) צריך להוסיף מ' נוספת: "מאיפה?".

אז הנה כמה הצעות מאיפה, ככה בשלוף:

הצוללות נושאות הגרעין האחרונות בארמדה שביבי דחף לרכישתן חרף התנגדות צה"ל ושר הביטחון ועל רקע חקירות פליליות בגין שוחד וניגוד עניינים: 1.5 מיליארד אירו (תכפילו בשער האירו).

הגנה של חיל הים על אסדות הגז של יצחק תשובה עם ארבע ספינות, כיפת ברזל ימית ו-250 לוחמים: כ-3 מיליארד שקל.

מונופול הכשרות של הרבנות עולה לצרכנים כ-4 מיליארד שקל בשנה.

תיקצוב שירותי הדת עולה למדינה כ-8.7 מיליארד שקל בשנה, על פי תחשיב מפורט של תומר אביטל. בין היתר מופיעים שם שירותים חשובים כמו מיזם הנעמת ביקורם של חילונים בבתי כנסת ב-1.8 מיליון שקל לשנה, וסעיף הנצחת רבנים ראשיים, כ-5.5 מיליון שקל בשנתיים.

מחיר הכיבוש (אומדן חלקי): בין השנים 1988 ל־2015 בלבד - עלות התוספות שחרגו מהתקציב הרגיל בשל הפעילות הביטחונית של תחזוקת הממשל הצבאי בשטחים עמדה על כ-55.6 מיליארד שקל.

תספורות והסדרי חוב לטייקונים על פי חישוב שנערך בגלובס והיה נכון לשנת 2014: 18.5 מיליארד שקל בחובות אג"ח, ותספורות של כ-8 מיליארד שקל.

עלות מטוס פרטי לראש הממשלה: כ-175 מיליון שקל. עלות הקמת מעון ראש הממשלה החדש: כ-650 מיליון שקל.

הוצאות מעונות ראש הממשלה האמיתיות והמפוקפקות, טיולי ראש הממשלה עם משפחתו ופמלייתו במחלקות ראשונות וסוויטות פאר ברחבי העולם, סיגרים, שמפניות, איפור, סטיילינג, עלויות עיסקאות השוחד השלטוניות, הגזל, ניגוד העניינים, סיכון החיים, שוד הגז, ייבוש ים המלח, ההשלכות הבריאותיות הקטלניות של הזיהום המסרטן בבתי הזיקוק ויתר המפעלים: השד יודע.

וזה רק על קצה המזלג. אז נראה לי שלא חסר מאיפה לקחת.

רונית צח,
0 תגובות