ראש הממשלה מברך על ההסכמות עם ארגוני הנכים

ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך על ההסכמות עם ארגוני הנכים, בערב יום הכיפורים, אבל למרות ההסכם הנכים הודיעו יהיו שוב חסימות כבישים.

נתניהו אומר שזהו הסכם היסטורי שיביא לשיפור דרמטי במצבם של בעלי המוגבלויות בישראל: "ההסכם מבטא את העקרונות ששר האוצר משה כחלון ואנוכי התווינו מתחילת הדרך. זו העלאה משמעותית שתחל בחודש ינואר הקרוב ותגיע ל 4.2 מיליארד ₪. אני מודה לשר האוצר משה כחלון, ליו״ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ׳ אבי שמחון, ליו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ליו״ר הקואליציה ח״כ דוד ביטן, לח״כ אילן גילאון ולחברי כנסת נוספים שסייעו במהלך המו״מ".

חבר הכנת אילן גילאון ממרצ מברך על ההסכם: "בבואנו לבקש סליחה קולקטיבית מציבור הנכים על 16 שנה שלא עודכנה קצבת הנכות, נוכל לבוא במצפון נקי ביודענו שהשגנו ניצחון משמעותי - הסכם עם הממשלה, ההסתדרות וארגוני הנכים להעלאה מוסכמת של קצבאות הנכות החל מינואר הקרוב.

עשרה חודשים אחרי שהעברנו בקריאה טרומית את הצעת החוק שלי להעלאת קצבאות הנכות, ולאחר מאבק ציבורי-אזרחי חסר תקדים, הושגה הסכמה עם הממשלה, שרק לפני שנה עשתה הכל כדי למנוע את העלאת הקצבאות. זו עדות לכוחו של מאבק ציבורי עיקש, עדות לכוחן המוסרי של מטרות צודקות ולכך שהסולידריות היא הפתרון הטוב ביותר לתיקון עוולות חברתיות.

השגנו הכי הרבה שניתן היה להשיג בהרכב הממשלה הנוכחי, והבאנו בשורה של ממש לציבור הנכים.

ברצוני להודות באופן מיוחד לידידי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שללא מחויבותו ומעורבותו האישית והעמוקה לא ניתן היה להגיע להסכם. כמו כן, תודות ליו"ר הקואליציה ח"כ ביטן ולנציגי הממשלה שעברו כברת דרך עם החתימה על ההסכם, שיעוגן בחקיקה".

התמונה של ‏אילן גילאון‏.

לעומת זאת, קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", אומרת שלמרות ההסכם, בכוונתם להמשיך בחסימות כבישים: "על פי הידוע לנו יו"ר ארגון נכי הפוליו שהיה שותף למו"מ עזב אותו במחאה בעקבות הסיכום שהנכים הגימלאים לא יקבלו שום תוספת ויישארו עם קצבה של 2,342 שקל. למיטב ידיעתנו ההסכם רצוף חורים ואינו נותן מענה מלא ואמיתי למצוקות הנכים. בנוסף לכך, ובמיוחד לחוסר האמון הטוטאלי שלנו בממשלת ישראל המאבק ממשיך ללא כל שינוי. אם מישהו העלה בדעתו שבעקבות הפרסומים בתקשורת אנחנו נעצור את המאבק אז הוא טועה".

ניצן אביבי,
0 תגובות