הממשלה תחליט נגד עצמה

היום צפויה הממשלה להחליט נגד עצמה...

במרכז להעצמת האזרח אומרים שהממשלה צפויה להחליט נגד החלטות קודמות, נגד הרפורמה הגדולה בשירות המדינה - להחליט לפגוע משמעותית בשירות הציבורי, במקצועיות, באיכות ובמצוינות שלו.

ההחלטה העולה לאישורה של הממשלה, שתאפשר את הפיכתם של מעל 20 משנים למנכ"לים בשירות הציבורי למינויים אישיים נטולי סמכויות אמיתיות - עומדת בסתירה להחלטות ממשלה, דו"חות עומק והצהרות של שנים על הצורך בשירות ציבורי מקצועי, מנוסה ומצוין.

במרכז להעצמת האזרח אומרים: "אחרי השקעת משאבים עצומים ליישומה של "הרפורמה לשיפור ההון האנושי בשירות הציבורי", מתכוונת הממשלה לקבל החלטה הסותרת לחלוטין את עקרונות המהלך ולהצניח לשדרת הניהול בשירות הציבורי מעל עשרים מקורבים - מקורבים שכישוריהם לא יעמדו למבחן, שלא יתמודדו מול איש על תפקידיהם, מקורבים בלי אופק בשירות הציבורי ועם סמכויות מצומצמות שלא באמת יאפשרו לקדם או להשיג את היעדים הנדרשים.

החלטת הממשלה, אם תתקבל, תציב עוד תקרת זכוכית לעובדי השירות הציבורי ותוכיח להם כי המערכת מתגמלת קשרים ולא הישגים, ביצועים ומצוינות.

צריך להגיד את האמת הפשוטה: את בעיות המשילות – כלומר את הקושי של הממשלה לתפקד ולבצע את ההחלטות שלה-עצמה – מינויים פוליטיים לא יפתרו. הבעיה אינה יכולה להיות גם הפתרון.

וכן, יש עדיין מה לעשות כדי לוודא שהאנשים הטובים, המקצוענים והמתאימים ביותר יגיעו לעמדות המפתח הביצועיות. אבל הפתרון חייב להיות מקצועי ויסודי ולפעול לטובת השירות הציבורי, גם אם זה דורש לחשוב על דברים שעדיין לא נעשו אצלנו, אי שם מחוץ לקופסה".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות