הוארכה כהונת יו"ר סוכנות החלל

רופסור יצחק בן ישראל, חן גלילי

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס החליט להאריך את כהונתו של פרופסור יצחק בן ישראל כיושב ראש סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. פרופסור בן ישראל עמד בראש הסוכנות ב-12 השנה האחרונות ותקופת כהונתו הנוכחית עמדה כעת הסתיים.

"לפרופסור בן ישראל  קריירה ועשייה ציבורית עשירה ותרומה משמעותית לקידום תחום החלל בישראל בעשור האחרון" אמר שר המדע אקוניס לאחר ההחלטה. "אנו גאים להמשיך להתכבד בעשייה שלו בין שורותינו ובטוחים שהוא ימשיך להצעיד את סוכנות החלל הישראלית להישגים נוספים גם בשנים הבאות".

פרופ' בן ישראל הודה לשר על המשך האמון והמינוי ואמר: "אני רואה בכך הזדמנות להמשיך לקדם את סוכנות החלל הישראלית להתמודדות עם האתגרים העתידיים של תחום החלל. תחום החלל בישראל צועד לכיוון של פיתוחים אזרחיים לצורכי חלל בהשתתפות יזמים פרטיים וקטנים שנכנסים למשחק לצד תעשיות החלל הגדולות - נישה שצוברת תאוצה גם בעולם ויש בה פוטנציאל ממשי לקידום הכלכלה. החלל הוא גם אמצעי מעולה לקידום החינוך המדעי בישראל, בדגש על הפריפריה. הסוכנות תמשיך לקדם את תחום הלוויינים הזעירים והקטנים שבו לישראל יש יתרון משמעותי בעולם ותפעל להכרה ממשלתית בחשיבות לוויינות התקשורת".  

פרופסור (אלוף במילואים) בן ישראל מילא בעברו שורה של תפקידים בצה"ל ובמערכת הבטחון ובמהלך שירותו קיבל פעמיים את פרס ביטחון ישראל. היה אחראי בין היתר על פיתוח תוכנית "תלפיות" ומיוזמי תוכנית "עתידים". עם פרישתו מצה"ל הצטרף לסגל אוניברסיטת תל אביב שם הוא עומד כיום בראש מרכז הסייבר וסדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון. במסגרת כהונתו כחבר כנסת היה חבר ועדת חוץ ובטחון, ועדת הכספים וועדת המוכנות בעורף. בין תפקידיו הציבוריים הנוספים: ממקימי מטה הסייבר, חבר בדירקטוריון של שורה של חברות ממשלתיות בתחומי המדע והחלל וכן יושב ראש המועצה הלאומית למחקר ופיתוח אזרחי. לאורך השנים יצאו ספרים רבים פרי עטו בתחומים של בטחון, מדע וחלל.

כפיר אוחיון,
0 תגובות