נמשך המצוד אחר 5 גברים שהכו מאבטחים באיכילוב

נמשך המצוד אחר 5 גברים שהכו מאבטחים במיון איכילוב.

אתמול התקיימה עצרת מחאה ברחבת המיון למספר דקות בעקבות מקרה האלימות הקשה. שתפו!

מבית החולים איכילוב נמסר: "מדובר באירוע חמור מאוד שהחל בשעה 03:00 בלילה כשמטופלת שידועה לצוות בית החולים ובעבר היא ומשפחתה כבר איימו על רופאים, אחיות והנהלת בית החולים והורחקו על ידי צוות האבטחה, ניסתה לגנוב לאחות בחדר המיון טלפון מידה. מאבטח מיד נזעק לעזרת האחות והפריד בינה לבין המטופלת.

שלושים דקות לאחר מה שהיה נדמה כתום האירוע, ככל הנראה בעקבות הקריאה של המטופלת, עצר בכניסה למיון רכב מסוג סקודה ומספרו 80-443-76 וממנו זינקו חמישה גברים, אחד מהם ככל הנראה חמוש באקדח והחלו להכות נמרצות את אנשי האבטחה. בסיום הם יצאו בחזרה לרכב שהמשיך לעמוד ללא אישור ברחבת אמבולנסים, המשיכו במעשה האלימות וברחו מזירה.

שלושה מאבטחים הוכו והם טופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות. הצוות הרפואי והסיעודי נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות מעשה האלימות.

בית החולים מסר את המידע למשטרת ישראל שמנהלת בשעות האחרונות מצוד אחר העבריינים. אם אתם מזהים מי האנשים שבצילומים או את הרכב אנא דווחו למשטרה על מנת שתוכל להעמיד אותם לדין. המטופלת כמו כן גם נעצרה על ידי המשטרה. משטרת ישראל אף הקימה הבוקר צוות חקירה מיוחד בראשות קצין בדרגת פקד".

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי מדגיש כי: ״מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי כשהמאבטחים הגנו בגופם על הצוות הרפואי. ע״פ החלטתי מהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים. אני קורא לשר לביטחון פנים להגדיל את מעורבותו בנושא, למפכ״ל המשטרה לנקוט בצעדים ברמה הלאומית ולמשטרת תל אביב לא להרפות עד מעצרם והבאתם לדין של הפושעים ובעיקר מצפה שמערכת המשפט תדע לגזור עליהם עונש חמור שיביא סופסוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות״.

שגית לוי,
0 תגובות