"אני נגד השתתפות"

אל לו לאף חבר כנסת מהמחנה הציוני להשתתף ב״טקס הממלכתי לציון יובל לשחרור יהודה ושומרון, הבקעה ורמת הגולן״ והעובדה שטקס זה הופק על ידי מרכז ההסברה, מכספי משלמי המסים, ואנחנו לא השמענו את קולנו היא תעודת עניות עבורנו.

אין נושא שקרע וקורע את החברה הישראלית יותר מהשסע המדיני ושיאו של שסע זה היה ברציחתו של ראש הממשלה ויו״ר העבודה יצחק רבין ז״ל על ידי בן עוולה. בחלוף השנים לא רק שהשסע לא אוחה, אלא שראש הממשלה נתניהו הפך אותו לכלי של שיסוי, פילוג ושנאה נגד מחנה השמאל (שנהגה בסין שורקת שהפכה למילת גנאי ובגידה) ואין מי שהעמיק את הקרע יותר ממנו.

אינני מאלה המתנגדים באופן פאבלובי לכל עניין הקשור להתיישבות והתנ"ך הוא עבורי אבן הראשה של תפיסתי לקיומנו דווקא בארץ ישראל. בנוסף לכך, אני מאמין ותומך בתפיסה של שתי מדינות לשני עמים, כשגושי ההתיישבות הם חלק בלתי נפרד מכל הסכם ובכלל זה רמת הגולן והבקעה. מול תפיסה זו מוביל אותנו ראש הממשלה והימין הקיצוני לתוך התהום הפעורה של מדינה אחת לשני עמים, שתחסל את המדינה היהודית ותביא את הקץ על החזון של נביאי ישראל ומייסדי הציונות.

גם יו״ר האופוזיציה אסור לו שישתתף באירוע שכולו בא לפאר את ביבי וחבורת הקיצונים שמובילים אותנו לתהום, וזאת גם אם תנתן לו האפשרות לנאום ולהציג את תפיסתנו - כל השתתפות כמוה כהסכמה או השלמה עם המצב!

אני סבור שחייבת לצאת קריאה ערכית ממחננו שתביע התנגדות ערכית ברורה וחד משמעית נגד השתתפות!

איתן כבל,
0 תגובות