"ערך ההתנדבות הוא לא מובן מאליו"

השבוע התקיימו מספר אירועים ברחבי הארץ במסגרתם הוענקו דרגות ל-68 מתנדבי משמר הגבול, כאשר הערב באירוע המרכזי במפקדת מג"ב בלוד קודמו 32 מתנדבים.

הטקס המרכזי התקיים הערב במעמד מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ראש מחלקת יישובים, נצ"מ ניסים סער, סגל הפיקוד הבכיר של משמר הגבול, יו"ר קב"טים ארצי, מר' אורי בן יהודה, מפקדים, מתנדבים, מתנדבות ומשפחות. 

במסגרת האירועים, בהם לראשונה במג"ב קודמה כמות כזו של מתנדבים מרחבי הארץ, הוענקו לשני מתנדבים דרגות סגן ניצב, לחמישה מתנדבים הוענקו דרגות רב פקד, לארבעה מתנדבים הוענקו דרגות פקד, לארבעה מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל בכיר, לשמונה מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל ראשון, לתשעה מתנדבים הוענקו דרגות רב סמל ול- 36 מתנדבים הוענקו דרגות סמל ראשון.

מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, אמר: "ערך ההתנדבות הוא לא מובן מאליו. אני מתרגש לעמוד כאן מול העוצמה של מתנדבי משמר הגבול. התרומה שלכם כחלק אינטגרלי לביטחון המדינה הינה עבודת קודש ואין לזה תחליף. אנשים נפלאים כמותכם עומדים לילות כימים, חגים ושבתות לשמירה על ביטחון המדינה ולמיגור פשיעה חקלאית ופלילית בכל רחבי הארץ".

ראש מחלקת יישובים מג"ב, נצ"מ ניסים סער, אמר: "היעדים שמשמר הגבול השיג השנה יוצאי דופן, מהקמת החטיבה הטקטית ועד אמצעי האימון החדשים. זהו התהליך המתמיד לשאיפה למצוינות, תהליך זה העניק חלון הזדמנות לקדם גם את מערך היישובים והמתנדבים. 68 מקבלי דרגות זהו רק ביטוי קטן להוקרה ולהערכה הרבה שאנו רוחשים לכם, על פועלכם ותרומתכם לאורך השנה".

יו"ר קב"טים ארצי, מר' אורי בן יהודה, אמר: "מערך המתנדבים של משמר הגבול הוא העוגן היציב, הקבוע, היומיומי והזמין לתת מענה. החיבור בין מג"ב לבין המרחב הכפרי הוא ארוך שנים, חזק וטוב. החובה של כולנו ביחד זה לחבק את המתנדבים ולעודד אחרים להתנדב".

יוני נעימי,
0 תגובות