הוענקו דרגות לקצינים בכירים

לכבוד ראש השנה, נערך במטה הארצי טקס חגיגי, במעמד השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, המפקח הכללי של משטרת ישראל, רנ"צ רוני אלשיך, ובהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, קצינים, שוטרים, גמלאים ומשפחות שכולות. 

בשבועות האחרונים נערכו טקסים במחוזות ואגפי משטרת ישראל, במסגרתם הוענקו דרגות סגן ניצב לכ-117 קצינים וקצינות. טקס זה חתם את סבב המינויים הנרחב שהתקיים לאחרונה בקרב הקצונה הבכירה במשטרת ישראל.

"תכנית האמו״ן (אסטרטגיה, מניעה ומיקוד ניהולי) אותה אנו מממשים זו השנה השנייה, מחייבת אותנו להקשיב, ומכאן עוצמתה", אמר במהלך הטקס המפכ"ל. "ראשית, ההקשבה לאזרח ולמה שמטריד אותו. שנית, ההקשבה לתוצאות, שבכל רגע נתון אנו יכולים לדעת מה עובד יותר ומה פחות. משטרת ישראל הרימה על נס את חשיבות השונות והרב תרבותיות. כיום אנו מייצרים מענים מותאמים לקהילות השונות, מבלי לתבוע מהם לשנות את אופיין. לצד זה, כמשטרה של כולם, אנו מקבלים לשורותינו שוטרים ושוטרות מכל המגזרים בחברה, בבחינת דוגמא אישית חברתית". 

"כמשטרה, אנו מופקדים לא רק על הביטחון האישי של האזרחים, אלא גם על איחוי הקרעים של החברה הישראלית, זאת כחלק מפיתוח אחריות הדדית, מחויבות קהילתית וחיזוק נורמות הציות לחוק. ככל שאנו כמשטרה נקדם את משימתנו לחיזוק 'נורמות הציות לחוק' בחברה הישראלית על גווניה השונים, כך נחזק את הערבות ההדדית ונתרום משמעותית כמשטרה לרמת 'בן אדם לחברו' בחברה על ידי חיזוק הלכידות והחוסן החברתי-ערכי של האומה״. לדברי רנ"צ אלשיך, ״עם הפיכת החזית לעורף, הפכו שוטרי ישראל למי שמשלמים בגופם ובחייהם עבור בטחונו של האזרח, יותר מכל גורם אחר. השוויון והאחווה המלכדים יחדיו שוטרים לובשי מדים מכל מגוון העדות והדתות, מהווים דוגמא ומופת לחברה הישראלית כולה". 

בסיום דבריו, התייחס המפכ״ל להיערכות הכוחות לקראת החגים: ״בימים אלו אנו בישורת האחרונה של ההיערכות לחגים. כמו בכל תקופת חגים, מערכי המשטרה יהיו פרוסים ומתוגברים, על מנת להבטיח כי עם ישראל יוכל להתפלל, לעלות לרגל, לטייל, לנוח ולדעת, כי שומר ישראל לא ינום ולא ישן. בטוחני, כי בשל עבודת השוטרים המקצועית והמסורה, גם בשנת תשע״ח הבאה עלינו לטובה תמשיך המשטרה להיות ציר חשוב ומרכזי הניצב במוקד הפעילות לשמירת חוסנה ובטחונה של מדינת ישראל".

מקבלי הדרגות בטקס המרכזי:

סנ״צ מאיר חיון (45) הועלה לדרגת נצ״מ ומונה לתפקיד מפקד מערך מניעת אלימות ופשיעת רשת (מאו״ר). בתפקידו האחרון כיהן חיון כמפקד יחידת הסייבר בלהב 433. במהלך שירותו מילא שורה של תפקידים ובהם: ראש מדור תקשורת נתונים וראש חוליה במדור תקשורת נתונים ביחידת הסיגנט.

סנ״צ נתן גור (45) הועלה לדרגת נצ״מ ומונה לתפקיד מפקד תחנת לב הבירה. בתפקידו האחרון שימש כמפקד תחנת שפט. במהלך שירותו מילא שורה של תפקידים מבצעיים, בהם: ראש שלוחה ביס״מ ירושלים ומפקד מפלג איסוף מודיעין במחוז ירושלים. 

סנ״צ יעקב יעקובי (43) הועלה לדרגת נצ״מ כמצטיין ראש השנה. סנ״צ יעקובי ממלא תפקיד ראש תחום מבצעים במטה המבצעי במשרד לבטחון הפנים. במהלך שירותו מילא שורה של תפקידים, בהם: עוזר מנכ״ל המשרד לבט״פ וסגן מפקד תחנת פתח תקווה. 

סנ״צ עליזה רזיאל (45) הועלתה לדרגת נצ״מ כמצטיינת ראש השנה. רזיאל משמשת כראש מחלקה בחטיבת הזיהוי הפלילי באגף החקירות. במהלך שירותה מילאה שורה של תפקידים, בהם: קצינת מעבדת מאגר ד.נ.א מז״פ וראש יחידה מעבדת מאגר ד.נ.א מז״פ.

יוני נעימי,
0 תגובות